Jump to content
Sign in to follow this  
eugenbonta

Narghilele

Recommended Posts

Propun, cel maitare subiect de cafenea, din punctul meu de vedere...NARGHLEAUA

Share this post


Link to post

Narghileaua nu e cel mai tare subiect de cafenea.

Cafeaua e pe primul loc ;)

Share this post


Link to post

Da, misto subiect. Ce pot sa spun, am fumat narghilea si mi-a placut foarte mult, sa nu mai zic ca dup-aia nu am mai simtit nevoia sa fumez o tigara normala cam 6-7 ore, s concentratia de tutun in narghilea este muuuul mai mica. Mi-a placut atat de mult narghileaua incat anul trecut cand am fost in turcia mi-am cumparat si eu una micuta si aroma de mere si caise. :wink:

Share this post


Link to post

Fumul de la Narghile dauneaza sanatatii. > :)

Share this post


Link to post
Fumul de la Narghile dauneaza sanatatii. > :)

 

Sorry, dar nimic mai neadevarat. Tutunul de narghilea in primul rand este mai putin nociv decat cel de tigara. In al doilea, rand filtrul natural (apa) este mult mai eficient.

A savura o narghilea nu e acelasi lucru cu a fuma o tigara.

Parere proprie, pe ca re nu doresc sa o impun.

In Romania exista locuri putin unde gasesti ce ai nevoie pentru narghilea (carbuni si tutun ) la preturi accesibile.

Nu stiu daca am voie aici, dar pot face cateva recomandari de magazine.

Share this post


Link to post

Eu unu chiar as vrea sa stiu de unde sa imi iau carbuni, ca am uitat si de 1 an de cand mi-am luat narghileaua tot in "Valea Regilor" ma duc sa pipez. A mea e inca fata mare.

Share this post


Link to post
Eu unu chiar as vrea sa stiu de unde sa imi iau carbuni, ca am uitat si de 1 an de cand mi-am luat narghileaua tot in "Valea Regilor" ma duc sa pipez. A mea e inca fata mare.

 

www.nargilele.ro e cea mai buna oferta pt carbuni.

Pt tutun e un magazin arabesc pe 1 mai Pe strada Zosima

Edited by eugenbonta

Share this post


Link to post

Un fel de quote: "Fumul de la narghilea dauneaza..." si mai ales reply...

 

Eugen, asta seamana cu:

"

- Hai, sa-ti dau un sut in fund!

- Nu, ca e daunator!

- Sunt cu adidasii!

- Doare!

- Ma descalt!

- Imi dau si eu pantalonii jos!

"

(acest citat n-are nici o legatura cu apropiatele marsuri de solidaritate intre fostul PUR si cei ce se declara pe la c.r)

 

Revenind, un magazinut unde am vazut narghilele este in complexul de la Drumul Taberei 34. E un tip dintr-una din tarile arabe (sau mai multi) de unde iau eu alune (sic!). Probabil ca au si carbuni si tutun si tot ce mai trebuie (apa fermecata?!)

 

P.S. Am si eu una, dar m-am lasat de fumat :rolleyes:

Edited by VAXXi

Share this post


Link to post

Salut,tuturor!

 

Aici(in Istanbul),intr-un timp s-a promovat ideea ca fumatul din narghilea este mai putin nociv,dar ultimele "studii" arata ca fumul care trece prin apa este umidificat si devine mult mai toxic decat fumul de tigara.Cat de obiective sunt aceste articole nu pot sa ma afirm,dar aroma tutunului de narghilea este placuta chiar si pentru un nefumator :) >-

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...