Jump to content
Sign in to follow this  
ToPser

Upgrade Spatiu Portbagaj

Recommended Posts

Am facut-o si p-asta ! :X

No more comment ca ma dor mainile dupa o zi de munca :D :dizzy:

Inca nu e gata...urmeaza niste mici retusuri

post-285-1116874358_thumb.jpgpost-285-1116874382_thumb.jpgpost-285-1116874401_thumb.jpgpost-285-1116874418_thumb.jpgpost-285-1116874435_thumb.jpgpost-285-1116874453_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Salut , misto, dar am o intrebare de ce nu ai vopsit suportul de la geam? in negru sau o culoare? se mai creeaza incinta in portbagaj, mai e inchis bine acum? :lavolan:

Share this post


Link to post

Aia e bucata de parchet stratificat sper, nu? Bine ca n-ai incercat cu o placa de pal sa o pui pe suportii aia de aluminiu. Asa am avut la Oltcit si m-a terorizat cu scartaitul ani intregi de am ajuns sa-mi placa troncaniturile din spate de la mine de la masina.

Share this post


Link to post

@Vialy ...am spus ca mai am niste mici retusuri de facut :D

Portbagajul se inchide perfect ...de ce nu s-ar inchide ???

 

@laurentziu83...Da , este bucata de parchet stratificat ...mi-a mai ramas ceva da cand am pus in casa :banana:

Share this post


Link to post

ToPser cum ai facut sa poti intoarcea roata de rezerva?

 

Ai taiat "suportul" acela pe care era pus si prins cu acel surub?

 

Nu se misca roata de rezerva daca nu ii fixata??

Edited by AAdorjan

Share this post


Link to post

Iti raspund eu la prima intrebare pana apuca ToPser. Suportul se indeparteaza cu multa convingere si un ciocan potent. Dureaza mai putin o lovitura bine plasata decat o taietura. Alegerea e a ta.

Cat de mult se deplaseaza roata de rezerva iti va spune el.

Noroc !

Share this post


Link to post

Dupa indepartre cu "metod ciocan" se mai poate pune inapoi?

Share this post


Link to post

In principiu totul este posibil. Trebuie niste puncte de sudura. Nu cred ca si-a mai pus cineva problema asa pana acum.

Share this post


Link to post

Intrebam si eu ca sa cunosc toate detaliile inainte de "marea lovitura" :D

Share this post


Link to post

Nu se misca roata .. eu zic sa stai linistit! oricum mai tin niste carpe pe langa ea ...

Share this post


Link to post

Asa ma gandeam si eu. Spatiul ala, cat o fi de mic, ajuta mult la Tico... carpe si alte chestii au un loc asigurat :)

Share this post


Link to post

Am scos cumva suportul acela in care intra surubul care tinea roata de rezerva. Dar totusi roata intra cam greu pentru ca acel surub era pe un fel de "bordura" care este mai inalta decat restul lacasului.

 

Din pozele tale Topser vad ca tu ai modoficat cumva asta, pt ca la tine parca intra roata mai usor. Asa e?

Share this post


Link to post

Pai este nevoie de un butuc de esenta tare si un ciocan de 3 kg , o lovitura bine plasata si treaba-i gata! Partea aceia inaltata de care zici se va deplasa in ext. Succes!!! :) >-

Share this post


Link to post

Mersi de raspuns!

 

Deci asta era elementul care imi lipsea. In weekend o sa fac etapa a doua la upgrade de portbagaj :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...