Jump to content
Sign in to follow this  
rebutatul

Vopsit + Tinichigerie Tico

Recommended Posts

Sper ca nu se va supara nimeni pe mine ca postez subiectul asta, fiindca a mai fost deja discutat.

 

Mi-am cumparat masinuta cu usa dreapta spate infundata. Pe langa asta mai are ici - colo cate o zgaraietura, vopseaua sarita etc.

 

Problema este ca vreau sa ii fac tinichigeria si sa o vopsesc cap-coada.

 

Am fost pe la diferite service-uri si cea mai atractiva oferta a fost de 8.5 mil (undeva pe langa piata Timpuri Noi), dar sincer nu mi-a placut cum arata service-ul asa ca... still searching. Am mai avut oferte de la diferiti cunoscuti care ziceau ca nu are rost sa platesc la service, ca ei se pricep si mi-o fac ca noua, dar.. NO WAY!

 

Am inteles ca ar trebui sa caut o vopsitorie care sa aiba cuptor... Ca iese mai bine... Nu stiu ce inseamna asta...

 

Eu stau in camin Leu, langa Apaca, si ma gandeam sa marg la vopsitoria de acolo. Am vazut ca in unele posturi ii laudati... Cineva zicea ca i-au facut tinichigeria bine, dar ca i-au facut vopseaua incretita... :wallbanger:

 

Intrebarea mea ar fi: cat m-ar costa operatiunea asta si unde ar trebui sa ma duc sa imi faca si mie o treaba ca lumea?

Share this post


Link to post

Am avut niste zgirieturi pe o usa (Cielo) si mi-au vopsit-o la cuptor: 5 mil. La cuptor iese bine da' e scump. (Sebastian Service). Usa mi-am facut-o pe Casco.

Share this post


Link to post

subiect interesant, merita dezvoltat, ca in timp trebuie sa strang si eu banii pt asa ceva, urme mai vechi pe ea...momentan o usa si capota dar...

problema e ca argintiul ala metalizat necesita si cuptor..

deci preturi pt indreptat pe'ici pe colo tabla si vopsire integrala?

Share this post


Link to post

sipe mine ma intereseaza...

si cred ca si la rosul meu metalizat trebuie cuptor :(

Share this post


Link to post

Usa dreapta spate Matiz, intreptata si vopsita la cuptor 4,7 mil la service-ul din capat de pe Giurgiului. E cam departe cei drept dar au lucrat-o bine.

Share this post


Link to post
Eu stau in camin Leu, langa Apaca, si ma gandeam sa marg la vopsitoria de acolo. Am vazut ca in unele posturi ii laudati... Cineva zicea ca i-au facut tinichigeria bine, dar ca i-au facut vopseaua incretita...  :wallbanger:

 

Intrebarea mea ar fi: cat m-ar costa operatiunea asta si unde ar trebui sa ma duc sa imi faca si mie o treaba ca lumea?

Eu trec aproape zilnic prin fata vopsitoriei de acolo si pot sa zic asa:

- multe, foarte multe masini straine

- multe masini ce poarta emblema Orange (incluse si mai sus)

- baietii par sa lucreze profesionist (dar presupun ca mai rateaza din cand in cand)

- foarte scumpi. Am vrut sa-mi iau niste vopsea de la ei, si era de vreo 4-5 ori mai scumpa decat la Autocolor sau cum ii cheama pe cei care mai sunt anuntati pe aici (magazinul de pe Barbu Vacarescu).

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...