Jump to content
Sign in to follow this  
MariusZMC

Schimbare Casetofon Leganza

Recommended Posts

Stie cineva cum schimb si eu casetofonul(acela cu cd si caseta)de pe Leganza...Nu am nici cea mai mica idee cum se demonteaza rama aia de imitatie de lemn din jurul casetofonului...Vreau sa-mi pun un Blaupunkt Hamburg CD70 4x45W...Nu vreau sa-l schimb la service...vreau sa-l schimb singur...

post-1025-1115740077_thumb.jpg

Edited by MariusZMC

Share this post


Link to post

Se baga o lama de cutit pe partea de jos si se trage usor pina poti baga degetul si apoi tragi usor pina iese din clipsuri.

Share this post


Link to post

Dar la o masina cu comenzi pe volan la Cd ? Vor mai fi utilizabile dupa schimbarea cd-ului stoc ?

Sau :

Poti pune o magazie de cd-uri cu mp3 la cd-ul ala stoc?

Share this post


Link to post

Si eu ma gandesc sa schimb acel castefon cu Cd,cred ca am un final ars pentru ca difuzorul dreapta fata nu se aude de cateva zile.Am probat difuzorul si e bun..

Insa nu stiu cum sa fac ptr ca casetofonul original e foarte lat...

Share this post


Link to post

Cauti un suport de casete cielo-espero.

Share this post


Link to post

Nu risc sa rup clipsurile alea daca bag lama de cutit?

Aveti si voi idee unde sunt pozitionate clipsurile pe masca aia din jurul casetofonului :lavolan:

Edited by MariusZMC

Share this post


Link to post

Nu risti sa rupi nimic.Oricum degeaba iti spun unde sant clipsurile pentru ca nu ai acces la ele.

Share this post


Link to post

Mai am o problema: Pentru a schimba difuzoarele din spate de la Leganza trebuie sa scot capacul ala cu totul sau doar capacele boxelor???

Share this post


Link to post

Cred ca ies si capacele dar fortat si nu se stie ce se rupe .Mai sigur e sa dai polita jos cu totul.

Share this post


Link to post

Mersi mult!O sa incerc

Share this post


Link to post

Capacele nu ies!

trebuie sa scoti toata placa din spate.Mai intai rabatezi bancheta si scoti acele parti laterale ale banchetei din piele sau macar una din ele tragand in sus,apoi vez ca placa din spate e prinsa in cleme,trebuie sa dai si stopul de frana jos...

 

Nu forta capacele ca nu ies si se crapa f usor.. :(

Share this post


Link to post

- ce model de cas/Cd aveti pe leganzza ? AKD- ???

 

- si de curiozitate de ce vreti sa-l schimbati pe cel original "double DIN" - cu unl single DIN - ramane spatiul ala gol - nu vi se pare ca arata urat ?

 

- eu cand mi-am luat masina - am cerut direct mp3 player - blaupunkt - merge super scula - dar mi-a parut rau pe urma pt design-ul interior al bordului ...

 

- mai zice-ati ceva ca locul acela gol care ramane - poate fi inlocuit cu ceva util - cutie de casete/cd-uri sau asa ceva ? aveti idee unde se pot gasi ?

Share this post


Link to post

Cauta pe la dezmembrari sau magazine daewoo suportul de casete de sub casetofon.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...