Jump to content
Sign in to follow this  
imperrio88

Pierdere Lichid De Frina

Recommended Posts

salutare la toti ...am o mare nelamurire si rog pe cei care stiu care ar fi solutia sa ma ajute...le multumesc anticipat...am un cielo gle din 96...sunt tare multumit de el..insa la un anumit timp..sa zicem 7-8 luni adica la 1000 de km..ma trezesc fara lichid de frina in vas...nu de tot dar mult sub limita minima...am verificat pe la roti sa nu curga pe undeva...totul este absolut curat..am facut pedale sa vad daca este sparta o conducta ceva si tasneste...nimic...pur si simplu parca se evapora in timp...asta ar fi...va doresc drumuri bune si drepte la toti oriunde va aflati

Share this post


Link to post

Du-o la un service pentru constatare: ridicata pe elevator si verificare amanuntita. Mocheta din interior (sub pedalier) nu e umeda? Ai schimbat vreodata lichidul de frana? Cu franele nu te joci!

Share this post


Link to post

pai ce pot sa zic cu schimbatul..este ca din sistemul original al masinii au ramas doar conductele..in rest totul este nou...de la pompa pina la etriere etc...si nu..nu este umeda mocheta...trebuie saq urmaresc mai atent ce se intampla...din pacate nu conduc eu mai tot timpul masina..sotia este soferita..eu rar de tot...cand sunt liber de la serviciu...si multumesc pentru parere

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...