Jump to content

Recommended Posts

Buna seara.

 

De obicei nu caut raspunsuri pe net, dar acum chiar nu stiu ce sa mai fac, pentru ca am primit prea multe raspunsuri de la prea multi "mecanici de service-uri".

Iarna trecuta, tatal meu a fost lovit in partea din spate stanga, a masinii (un daewoo cielo din 2005). Masina a fost reparata pe asigurarea vinovatului. Au schimbat contraaripa, gemuletul acela mic de pe portiera, portbagajul, bara spate, stopul din stanga, janta+ vopsitul pieselor.

Dupa vreo luna de stat cu masina in service, a scos masina si a fost fericit ca arata ca inainte (cu toate ca a inceput sa ploua in portbagaj....)

Problema principala a aparut la vreo 2 luni, cand rulmentul spate stanga a inceput sa huruie. A schimbat rulmentul o data, a mers masina ok si dupa putin timp ( circa o luna) a inceput sa huruie din nou. Tatalui meu i s-a spus din service ca a fost rulmentul prost. L-a schimbat inca o data. Aceeasi poveste si la masina, dar si in service. Verdict, rulment prost, trebuie schimbat. S-a dus in alt service si acolo i s-a spus ca roata este stramba si ca trebuie echilibrata. Am mai auzit ipoteze cum ca ar fi puntea spate indoita. Nu stiu ce sa mai fac si la ce service sa mai merg. Daca ar fi puntea spate ( varianta plauzibila ) se poate indrepta, sau trebuie inlocuita? si daca trebuie inlocuita, cam cat ar costa?

Va multumesc pentru ajutor.

 

P.S.

am cautat pe forum un topic asemanator, nu am gasit. :-? ?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...