Jump to content
Sign in to follow this  
AlexBarsan

Spark 2011 "Mexican"

Recommended Posts

 

Nissan Aprio nu e altul decat Loganul cu motor 1.6

 

Maine ,poimaine il vezi vandut si un USA cu aceeasi denumire!

Share this post


Link to post

Consumul la noul spark este de 5l/100km in conditii optime in afara orasului, conditii care nu vor fi intalnite niciodata in viata reala.

Probe realizate in Mexic de o revista de specialitate au aratat urmatoarele cifre:

18.3km pentru fiecare litru de benzina in regim extraurban la o medie de viteza de 90-100km/h

...

14.5km pentru fiecare litru de benzina in regim urban la o medie de viteza de 30km/h

 

 

Pai atata scot si eu, cu ditamai vaporul cu motor supraalimentat. Recordul meu personal e 5.7l/100km (17,5Km/l la drum extraurban, mergand calm si fara autostrada in zona montana. Nu-s 2000m insa n-a fost nici la nivelul marii.

Iar 30km/h viteza medie in oras dupa criteriile europene este foarte foarte mult, asta e genul de medie de viteza pe care il scoti in oras doar duminica dimineata la ora 7, sau in perioada de concedii cand toata lumea e plecata la mare... Eu am reusit consum urban de 7.1l/100km cu medie de viteza de 31km/h. Cat sparkul.

De obicei insa media de viteza urbana "normala" e intre 15 si 20km/h, iar cea la orele de varf e de multe ori sub 10km/h...

Edited by mr_

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...