Jump to content
Sign in to follow this  
mortymer

Tester Matiz Euro 2 - Unde?

Recommended Posts

caut un servis in Bucuresti care sa aiba tester pt. matiz euro 2 + omul aferent care sa stie sa citeasca parametrii de pe ecranul lui = remediere defect... daca ridic brusc piciorul de pe acceleratie, da in nas plus destul de frecvent, doar cand motorul este cald, are un lag la apasarea pedalei de acceleratie - motorul nu se tureaza - dupa care "tasneste" dar parca ar avea frana de mana trasa - mecanic e ok - l-am verificat astazi cu ocazia schimbarii bucsei din caseta de directie care avea joc - constatat la itp in 7 ianuarie... multumesc de ajutor

Share this post


Link to post

Daca n-ai eroare, nu-ti foloseste un tester. Cred ca aveti o parere idilica despre tester (scaner) auto. Un tester nu este un analizor pe mai multe canale din care sa interpretezi ce piesa mecanica nu functioneaza corect.

Pentru primul simptom, schimba valva PCV, pentru al doilea schimba benzina si/sau bujiile sau ti-a umblat cineva la fixare pe motor a camasii cablului de acceleratie, parerea testerului meu.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

s-a rezolvat dimineata la kingauto... schimbat valva pcv+fise buji(una fura rau curent)+schimbat capac delcou(miezul ala de carbune era tocit si blocat)... rezultatul-alta masina... pacat ca de de maine ninge si v-a sta in parcare... trec la cealalta care are bocanci de iarna... morty are doar sandale, bune, dar sandale...

Edited by EM!L
Nu mai cita integral mesajul anterior! Foloseşte AddReply sau FastReply din partea de jos a paginii şi majusculele acolo unde se impun.

Share this post


Link to post

Daca s-a rezolvat, se inchide aici.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...