Jump to content
Sign in to follow this  
b52jgp

Traversa Fata (Suport Motor)

Recommended Posts

Sper sa nu fi gresit sa deschid un topic nou cu problema mea dar nu am gasit alta solutie - am si eu o problema zic eu destul de mare mai exact am descoperit ieri ca traversa din fata pe care este prins suportul de motor este ruginita chiar unde se prind suruburile suportului de ea - si ruginita destul de bine deoarece s a cam facut gaura adika suportul s a lasat in traversa (este ca un crater) - intrebarea mea este ce e de facut, pot sa merg asa cu ea pana la rezolvarea problemei, se poate inlocui traversa (este prinsa in suruburi sau sudata) si daca se gaseste de cumparat pe undeva.

 

 

 

 

Multumesc anticipat

 

post-29784-043784300 1294644135_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Si eu caut sa-mi cumpar una pt ca a mea este indoita. Daca imi iau alta noua, ti-o fac cadou pe cea veche (in caz ca ai rabdare s-o ciocanesti).

Share this post


Link to post

Ar trebui ca intai sa dai travesa jos,sa verifici daca nu cumva sunt ruginite/rupte lonjeroanele acolo unde se prinde traversa(se prinde in 4 suruburi).O traversa noua aici in pitesti este 140 lei.

Share this post


Link to post

Pe margini unde este fixat de lonjeroane nu este nicio problema am verificat - problema este pe mijloc acolo unde se prinde suportul de motor - prcatic acolo s a creat un mic crater de jur imprejurul suportului

Edited by b52jgp

Share this post


Link to post

Pe margini unde este fixat de lonjeroane nu este nicio problema am verificat - problema este pe mijloc acolo unde se prinde suportul de motor - prcatic acolo s a creat un mic crater de jur imprejurul suportului

In cazul asta cauti o traversa dupa cum iti permite bugetul sh sau noua si o inlocuiesti,sa cumperi si bucsele de cauciuc pe care se prinde suportul de motor.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...