Jump to content
Sign in to follow this  
vlad35

Kalos 3 Usi, 1.2 Vs. Matiz 5 Usi 1.0

Recommended Posts

Ce naiba a patit tetiera aia (scaun sofer)? Sunt reglabile pe doua axe? :)

 

Nu, pai si la Cielo aveam tetiera de facea asa ca aia... :P Cu toate ca nu prea ii inteleg rostul. Uite ca la Kalos-ul pe care il am nu mai stiu daca mege sa o apleci de cap asa. ;)

 

Vad ca se face ceva potbagaj cu scaunele pliate. Eu am dus un ditamai fotoliu asa (si eram si trei oameni in masina) la tara la vreo 100 de km. de Buc. De-aia e practica varianta cu hayon.. :o

Share this post


Link to post

Pt. Vlad 35,

 

Ceva mai aproape de ce ai spus initial - 7000 EUR CIP.

Eu am ales - tot la "sugestia" sotiei (in final ea il va conduce) - un Kalos 3 usi 1.4 16 V 94 CP Albastru Pastel metalizat la 7198 CIP.

Dotari:

AC, Airbag-uri frontale servo, volan si scaun sofer reglabile, volan si schimbator imbracate in piele, radio CD Blaupunkt, inchidere centralizata cu telecomanda, geamuri electrice, oglinzi electrice si incalzite, comenzi radio la volan, eleron - carcase oglinzi si bare in culoarea masinii.

 

Ce nu are ... ABS, in rest, exceptand gentile de aliaj, tot ce vrei.

 

Dar se pare ca am avut noroc din doua puncte de vedere (asa cum s-a discutat si pe un alt topic:

1. Aveau masina asta pe stoc si nu trebuie sa astept decat aprobarea dosarului de leasing.

2. Se pare ca la dealer-ii din Bucuresti sunt ceva mai scumpe (nu am verificat, dar ... :thumbl: am verificat acum si tu mi-ai dat preturile din Bucuresti).

 

So, acest mesaj nu mai prea are sens :drinkers:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...