Jump to content
Sign in to follow this  
bulamitica

Aveo- Security

Recommended Posts

Salut !!!

Nu am gasit problema mea in forum si m-am gandit sa incep un nou topic, daca se gaseste aceasta problema in forum rog admini sa mute sau sa stearga topicul.

Am un Aveo din 2008 1.4 cu radio-mp3 din dotare si acum 2 zile am montat statie cu subwoofer toate bune si frumoase pana ce m-a mancat pe mine undeva sa scot siguranta galbena mare din panoul de sigurante aflat in habitaclu. Eh de atunci nu imi mai merge radioul imi scrie SECURITY pe el si nu vrea nimic. Dupa 1h de citit cartea masini si toate hartiile de la GTT de cand am cumparat maisna am observat ca ar fi vorba de un cod de securitate care nu apare pe nimic. Daca are cineva idee ce as putea sa ii fac ii multumesc anticipat. Oricum a ramas sa ma prezint cu masina la GTT Pallady sa vad ce se intampla.

Share this post


Link to post

Codul de securitate ar fi trebuit sa fie printre hartiile masinii, in mod normal in mapa (daca a existat asa ceva) cu manualul, cartea de service, etc.

Daca nu este, atunci va trebui sa te prezinti la dealer/service. Alternativ, ai putea incerca la:

- un alt service Opel/Chevrolet

- un atelier care stie Blaupunkt (daca echipamentul audio de pe Aveo 2008 e facut tot de ei sau la altul, in mod corespunzator - de Blaupunkt e unul pe bd. Timisoara, putin mai incolo de Mall)

- un alt atelier de montaj scule audio (sunt unii intre Crangasi si Militari, pana sa inceapa blocurile)

Share this post


Link to post

Tocmai ce m-am intors de la GTT Pallady si mi-au zis ca le-am dat tema de gandire ca nu au mai vazut asa ceva pana acum. Am zis sa demontez casul de pe masina sa ii iau seria sa vad poate gasesc ceva pe net. Oricum multumesc pt info.

Share this post


Link to post

Am rezolvat problema. Am instalat o navigatie full europe si gata :thumbl:

Share this post


Link to post

Da-ne mai multe detalii.Pret, de unde ai cumparat-o, poze...

Share this post


Link to post

Si despre acel cod de securitate nu s-a aflat nimic? Deci ne putem astepta oricare din noi , ca dupa o deconectare a bateriei sa ne ceara cod?... sau in ce conditii cere codul?

Share this post


Link to post

Eu unu am scos siguranta din panoul aflat in masina, cea de audio si cand am bagat-o inapoi surpriza. Cand am fost la GTT am mai scos la 2 aveo aceeasi singuranta si nimic asa ca nu stiu ce sa zic vad ca doar eu sunt cu problema :wallbanger:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

ย 

×
×
  • Create New...