Jump to content
Sign in to follow this  
B62CIF

Cielo Gle 1995 B 62 Cif

Recommended Posts

Salut! Numele meu este Costin si am permisul de la 18 ani si o saptamana,adica din 28.05.2010 .Nu dau detalii multe despre mine,pt ca sunt un om simplu,pasionat de masini;asta ma defineste.

 

Acum despre masina: Era,sau este,masina parintilor,deoarece se mai folosesc din cand in cand si ei de ea,pana cand isi vor lua alta(sper ca,cat de curand).Ai mei au parcurs aprox. 109000 de km cu ea,iar eu de cand le-am "sustras-o" am mai adaugat aprox. 8000.

 

*Lucruri realizate de mine asupra masinii:

 

-Am schimbat majoritatea becurilor (cele din far-inclusiv pozitia-cu unele gen xenon,cele de la placuta de inmatriculare tot cu unele albe,la fel cel din interior si portbagaj)

 

-Am scos "miniprezervativele" de pe beculetele din bord

 

-Am schimbat toata partea audio + subwoofer cu statie(boxe Magnat de 50w,subwoofer Magnat de 300w,statie Magnat de 280w si unitate centrala JVC KD-R35)

 

-Initial am vopsit partea de sus a grilei,iar acum am renuntat la ideea de fabrica si am facut-o cu plasa(momentan n-am poze cu schimbarea)

 

-Am vopsit anumite "plasticaraie" din interior cu negru mat

 

-Mi-am confectionat mansonul de la schimbator din blug

 

-Am pus LED-uri de culoare albastra la picioare,doar in fata

-Asupra evacuarii am intervenit doar cu un ornament

 

-Ceasul l-am facut de culoare rosu carmin cu cifrele albe

 

 

 

 

 

 

*De viitor:

 

-Jante(ma mai gandesc la model)

 

-Filtru conic

 

-Evacuare completa(nu foarte galagioasa)

 

-Vopsit stalpii usilor intre geamuri

 

-Geamuri fumurii

 

-Mai multe boxe(vreau si in usi)

 

-C20XE(sper ca la primavara)

 

-Inlaturat florile de rugina,indreptat tabla pe unde a reusit mama sa-i modifice liniile de fabrica si eventual o vopsea

 

-Schimbat frane(vreau si pe spate cu disc)

 

 

 

 

Doar atat imi vine in minte acum,daca mai imi vin ideei sau imi aduc aminte de ceva,voi completa.

 

 

 

 

 

 

post-29262-051807900 1284289489_thumb.gifpost-29262-031441100 1284289774_thumb.gifpost-29262-017308300 1284289908_thumb.gifpost-29262-019959000 1284290063_thumb.gifpost-29262-069562500 1284290321_thumb.gifpost-29262-054314400 1284290549_thumb.gif

 

Scuzati dezordinea din ea,dar ajunsesem de la tara si mi-a fost putin lene sa scot alea din portbagaj... :rolleyes:

Edited by B62CIF

Share this post


Link to post

Imi place cum a iesit culoarea la ceasuri...ca la opel 41000000.gif

Am citit si ce modificari vrei sa-i mai faci...e ok! Dar oare renteaza, eu am bagat destui bani in masina mea si nu cred ca iau 2000 de aero pe ea...asa ca orice i-ai face tot un cielo va ramane.

Share this post


Link to post

Merci de aprecieri. Eu sunt genul care nu-si va vinde masina niciodata.Sunt un impatimit,iar aceasta fiind prima mea masina,o va duce foarte mult timp cu mine,chiar daca imi voi lua alta.Va trebui sa existe un factor destul de puternic sa o inlature de langa mine,iar acum nu-mi vine niciunul in cap.

Deci nevrand sa o vand,orice investitie(pt mine) la adresa "dansei" este ceva ce ma bucura pe mine.

Edited by EM!L
Nu mai cita integral mesajul anterior! Foloseşte AddReply sau FastReply din partea de jos a paginii!

Share this post


Link to post

Salut Costin. Eu in locul tau as incepe lista aia de wanna be de la coada spre cap, in ordine inversa, aceasta fiind si o ordine fireasca a importantei modificarilor.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...