Jump to content
Sign in to follow this  
rommeo

Ruptura Ax Cu Came Tico

Recommended Posts

Salutare

Va rog din suflet sa ma ajutati in acesta problema.. masina am lasat-o in Italia pt ca s-a rupt axul cu came... m-am uitat cu un vbaiat de acolo am desfacut capacul si asa este e rupt! Ce credeti ca trebuie cumparat de aici pentru a rezolva problema... ax cu came... garnituri si pompa de ulei asa imi zicea cineva.. insa altii zic ca este mnai bine sa cumpar un motor cu totul second si rezolv mai usor problema ... deoarece pot aparea si alte piese cu defectiuni la demontarea motorlui... din cate se pare nu e nici un fel dee pilitura vizibila,.... deci chiuloasa pare ok! Astept sugestii si recomandari ... marti trebuie sa parasesc Romania

Multumesc :wallbanger:

Share this post


Link to post

O poza de ansamblu a axului defect pe masina si una de detaliu a rupturii ar fi ajutat enorm...

Intrebarea este de ce s-a rupt? Daca nu remediezi cauza, poate il rupe si pe al doilea...

Nu cred ca ai vreo treaba cu pompa de ulei. Iti trebuie un ax cu came nou (sau SH, dar cu uzura mica), o garnitura noua la capacul culbutorilor, eventual vreun simering pentru axul cu came la capatul dinspre roata dintata.

Sa vedem ce mai spun si colegii.

Toate cele bune.

Edited by Kinetix

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...