Jump to content
Sign in to follow this  
SiNnY

Matiz E Din 2007 30500 Km

Recommended Posts

Imbunatatiri :

 

CD MP3 Player Pioneer DEH-2020MP - 350 RON

Boxe Spate Magnat Edition 693 - 130 RON

Boxe Fata Helix DB 5.1 Dark Blue - 150 RON

------------------------------------------------------------------------

Arcuri Sport FK - 350 RON

Amortizoare Sport KYB Excel-G Gaz - 850 RON

------------------------------------------------------------------------

Folie Autorizata RAR LLumar lateral fata + laterale spate + luneta - 400 RON

------------------------------------------------------------------------

Filtru Aer Sport KN Panel - 200 RON

------------------------------------------------------------------------

Inchidere Centralizata + Telecomanda Briceag - 180 RON

 

Pe langa astea schimbat acum 2 luni : injectoare GM, bujii NGK BPR5EY-11, ulei motor GM 5W30, ulei cutie GM 75W-85,placute de frana Ferodo Premiere, distributie GM, Alternator, Baterie

post-23257-064608800 1280740409_thumb.jpg

post-23257-015620100 1280740420_thumb.jpg

post-23257-091267200 1280740432_thumb.jpg

post-23257-022611000 1280740483_thumb.jpg

post-23257-058791900 1280740491_thumb.jpg

post-23257-018491600 1280740507_thumb.jpg

Edited by SiNnY

Share this post


Link to post

Faină treaba cu arcurile şi amortizoarele :thumbl:

Cam strâmbă janta dreapta faţă :(

Edited by EM!L

Share this post


Link to post

Multumesc :)

Da, motivul este acelasi pentru care s-au si schimbat amortizoarele : soselele minunate din Micul Paris :) Am tot zis ca o indrept dar pana la urma cred ca o las ptr la iarna cand fac trecerea la anvelopele de iarna sau la prima pana :D

 

 

Share this post


Link to post

Hai ca de mult vroiam sa vad jurnalul de bord :)

 

Doua intrebari:

 

1: Ce grad de transparenta au foliile si unde le-ai pus pus? Asta pentru ca difera cum se vede de la masina la masina si n-am avut pe cine sa intreb care sa aiba Matiz ca sa vad si eu exact la ce ma bag.

 

2: Cum ti se pare cu noua suspensie?

 

Per total imi place cum arata, mai ales ca sunt scoase emblemele. Ce-ti mai lipsesc sunt un set de jante frumoase si niste autocolant negru mat pe stalpii centrali ;)

Edited by AmunDei

Share this post


Link to post

 

Da, motivul este acelasi pentru care s-au si schimbat amortizoarele : soselele minunate din Micul Paris :)

 

chiar nu inteleg, din rau in mai rau...in rest imi place, mai putin jantele, altele schimba complet masina.

Edited by argon

Share this post


Link to post

AmunDei, am pus folia cea mai inchisa permisa de lege, e transparenta de 30% si e de la Global pe spate si LLumar cu 70% pe fata...am pus-o la niste baieti de pe 4Tuning daca esti interesant da-mi un PM si iti dau numarul sunt foarte de treaba si se lucreaza foarte curat si atent...daca vrei putem sa ne vedem intr-o seara sa arunci un ochi din interior :)

Suspensia e suuuper...e alta masina :) Am fost la mare acum 2 sapt si la 150Km/h pe A2 pot spune ca o simteam mai stabila decat inainte la 80-90 :)

Apropo, inca odata felicitari si pentru buburuza ta :) Superbe jantele :)

Bafta

 

argon, am ales intr-adevar spre mai rau pentru gropi dar masina e mult mai stabila...cat despre jante sunt in program dar momentan m-a afectat si pe mine criza ;) urmeaza niste jante frumoase, cred ca vor fi cele de la RH1 si o evacuare cu diametru marit ca sa nu fie degeaba filtrul ala sport :)

 

img_3604_2.jpg

Edited by SiNnY

Share this post


Link to post

Injectoare schimbate la 30.000km? Ce s-a intamplat cu ele?

Share this post


Link to post

Unul din ele era mort din pct de vedere electric...pur si simplu nu mai lucra...asta dupa o vizita in service pentru un vopsit integral...dupa cateva zile de mers mocaneste revin in service si surprizaaa :) eu banuiesc ca a fost schimbat dar din lipsa de dovezi am suportat cheltuiala...si am schimbat unu dar erau timpii de injectie diferiti asa ca am schimbati si ceilalti 2 pana la urma

Share this post


Link to post

Da imi poti lasa nr de la cei cu folia.

 

Cu vederea masinii mai in toamna eventual, pana in octombrie eu sunt in ploiesti abia dupa ajung in bucuresti. Facem schimb de impresii, eventual iti dai seama pe viu daca merita sa faci si evacuare/soft.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...