Jump to content
Sign in to follow this  
medicalscientist

Consum Chevrolet Cruze 1.6?

Recommended Posts

am avut o mica lovitura de stat in familie-practic acum nu mai am familie,si a trebuit sa imi cumpar la repezeala o masina,cu ultimii bani.Am ales un Cruze 1.6 albastru metalizat,benzina.masina e noua.Avand in vedere ca sunt mancator de masini pe paine,asta e a opta masina a mea(si nu sunt geambas de masini)le cam conduc fara mila.Totul a fost superb ,pana la masina asta,care ma forteaza sa imi schimb stilul.Daca merg asa cum sunt obisnuit,prin Bucuresti,imi sare de 16 consumul mediu!la drum intins,daca merg cum mergeam cu Corsa al meu,interimar,la care aproape ii scuipam pistoanele prin chiulasa,media de consum cu Cruze e pe undeva la 11.Am vrut sa imi iau un Chrysler C 300 cu motor Hemi mai deunazi,de 5700 cmc cu 8 cilindri in V si toti mi-au spus sa ul evit ca o sa ma rupa la consum.Din cei 8 cilindri,daca mergeai la pas,se decuplau 4.Cu ochii mei am vazut la el 15 consum mediu prin Bucuresti.Iar titirica asta de Cruze imi ia 16-17!

Share this post


Link to post

Despre consum se discuta in principiu aici.

Despre divorturi inca nu avem topic din pacate, scuze daca gluma e nepotrivita :)

  • Like 1

Share this post


Link to post

@iniţiator,

învaţă să foloseşti funcţia Căutare şi ai grijă pe ce secţiune deschizi topic nou.

 

Se închide aici, discuţia continuă în topicul indicat de @Tommy.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...