Jump to content
Sign in to follow this  
dynamiteeeee2000

Zmucit Ambreiaj, Cutie Aveo

Recommended Posts

Salut! Am achizitionat recent un Aveo sedan nou 1.4 si ma deranjeaza faptul ca in momentul cuplarii ambreiajului se zmuceste masina in fatza si in spate nitel si parca mi se misca toata cutia de viteze , observandu-se vizual cum se misca schimbatorul inainte si inapoi . Aveti idee e normal la toate sau o fi ceva ineregula , caci oricat de fin incerc sa cuplez ambreiajul tot zmuceste macar un pic si totusi e o masina noua! ... Multumesc !

Share this post


Link to post

Vreun tampon lipsa la cutia de viteze... si dupa cum ai zis ca e noua, fuga la service!

Share this post


Link to post

Interesant ce mentionezi aici si eu am avut aceeasi senzatie cand am luat-o, acum 3 ani, fara insa sa urmaresc daca schimbatorul se misca...si astazi mai patesc asa cand datorita fragilitatii dovedite a rulmentului de presiune incerc sa schimb cat mai repede.

Share this post


Link to post

Salut! Am achizitionat recent un Aveo sedan nou 1.4 si ma deranjeaza faptul ca in momentul cuplarii ambreiajului se zmuceste masina in fatza si in spate nitel si parca mi se misca toata cutia de viteze , observandu-se vizual cum se misca schimbatorul inainte si inapoi . Aveti idee e normal la toate sau o fi ceva ineregula , caci oricat de fin incerc sa cuplez ambreiajul tot zmuceste macar un pic si totusi e o masina noua! ... Multumesc !

 

 

Si eu recomand vizita la service mai ales ca e noua.

Sa ne tii la curent cu rezolvarea (si la mine e pe "vine" un aveo 1.4 asa ca sunt chiar curios ce o fi).

Merci.

Share this post


Link to post

Si eu recomand vizita la service mai ales ca e noua.

Sa ne tii la curent cu rezolvarea (si la mine e pe "vine" un aveo 1.4 asa ca sunt chiar curios ce o fi).

Merci.

 

mergeti la service ca e belea.mie la aveo imi dadea in schimbator cand o acceleram si a zis ala ca daca mai stateam mult imi cadea motorul si cutia pe jos.

aveam un surub rupt la suportul motor

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...