Jump to content
Sign in to follow this  
alex_popa

Chevrolet Lacetti Hb Sau Suzuki Reno

Recommended Posts

Salut.

 

Am un Chevrolet Lacetti 1.6 16V 109CP din 2005. Are 102000 KM la activ, merge incredibil de bine. I-am schimbat mecanica pe dedesubt (telescoape si flanse off-road touring class), caut de zor bucse hidraulice (gen BMW). Am gasit un magazin virtual destul de bine dotat cu piese de tuning atat de motor cat si de mecanica, doar ca sunt pentru omologul Lacetti din America (Suzuki Reno). M-ar interesa daca cineva a comparat mai amanuntit motorizarile si cartile tehnice sa vada daca se potrivesc cele 2 masini la design al motorului si mecanicii. In principiu nu vad de ce nu s-ar potrivi cam totul inauntru atata timp cat este aceeasi masina dar cu alta emblema.

Partea a doua: capitolul body-kit. Am gasit din gama Suzuki Reno 2005-2008 niste body-kit-uri full-carbon (spoiler fatza, masca, aripi fatza si spate, capota motor, trape si praguri) si la fel m-ar interesa daca cineva a incercat asa ceva pana acuma pe Lacetti.

 

Multumiri multe.

Apropos, pentru cei interesati, adresa unde am gasit piese de tunning pentru motor este: http://www.engineperformancechip.com/suzuki-performance-chip-suzuki-reno-2005-2008-c-37_750

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...