Jump to content
Sign in to follow this  
AdrianB

Alimentare Din Bricheta

Recommended Posts

Folosesc un mp3 player portabil si caseta adaptor si sunt super multumit de rezultate.. problema e ca m-am saturat sa tot schimb bateriile, le mananca imediat.

 

Exista alimentare din bricheta pentru cd player sau mp3 player portabil?

Share this post


Link to post

Sigur, exista adaptor 12-4.5 V; dar kitul a cu caseta adaptoare contine si alimentatorul de la bricheta, ca asa am vazut la in magazin 350 k adaptor+caseta...

Share this post


Link to post

Eu cand am luat caseta nu am vazut si cu alimentare, dar e bine ca exista... o sa caut atunci.

Share this post


Link to post

Vezi la cat se alimenteaza si cauta un alimentator de GSM, e mult mai ieftin si rentabil.

Share this post


Link to post

Eu am luat din Carrefour un alimentator la bricheta care scoate de la 1,5V la 12V in pas de 1,5, si are si schimbarea polaritatii (atentie la conectarea consumatorului!). Pretul... in jur de 170.000 ROL parca. Mai era o varianta si mai mare pe la 400.000 ROL.

 

Edit: am uitat sa spun ca are si 4 cuple diferite pentru diverse tipuri de consumatori.

Edited by claz

Share this post


Link to post

am avut un jaf de radiocasetofon pe dacie la care mai functionau doar aux si un post de radio pe o anumita raza a orasului. Am apelat la mp3 meu stick de 512 M am facut un mini montaj care sami alimenteze stickul de la masina, i-am gasit un loc in casetofon si merge struna; si se aude bine; acum am matiz, merg mai mult in oras, ascult radio dar pentru un drum mai lung am cumparat un car kit - modulator, transmite pe radio la o frecventa aleasa, la care cuplez un stick de 1G si ascult 6/7 ore de un drum lung, si am dat doar 120 lei.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...