Jump to content
Sign in to follow this  
cos22tm

Aveo5

Recommended Posts

my toy :)   model 2009

post-16621-127049024052_thumb.jpg

post-16621-127049026618_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti santatos.

Mai zi-ne despre ea :thumbl:

Share this post


Link to post

merci

o am de 1an si ceva, putin circulata ~ 9300km :)

e nivelul de echipare cu AC manual, ABS , 4airbag-uri, servo, geamuri electrice fata, initial a venit cu jenti de otel care au ramas pe anvelopele de iarna.

aftermarket am mai adaugat scut de tabla pt motor, jentile de aliaj (am preferat sa raman pe jenti mici chiar daca look-ul e unul modest) si inchidere centralizata cu telecomanda.

mi se pare cam grea masina (~1,2t) iar cuplul maxim la turatie ridicata te face sa cam apesi acceleratia dar creste si consumul de benzina.

dar pana acum sunt multumit de ea :P sper sa reziste cat mai mult

Edited by cos22tm

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km cu ea fara reparatii :mrgreen:

Share this post


Link to post

Foarte frumoase jentile. Sa o stapanesti sanatos si sa te poarte fara incidente.

Share this post


Link to post

merci :) si eu sper la cat mai multi km fara incidente/reparatii.  

 

jentile sunt Enzo 101 dark 14"  ar arata si mai bine daca masina era neagra (...cine stie poate peste cativa ani i schimb culoarea)

Share this post


Link to post

Eu as fi optat pentru niste jante pe 15 ar fi mers mai fain cu aripile masinii. Pune-i niste bandouri laterale, la modelul tau pica tare bine.

Share this post


Link to post

cam scumpe bandourile acelea din cate mi s-a zis. poate un eleron sport pt hayon gen accessories-2009-ext-sporty-roof-93745318-aveo-3d-01.jpg

dar si acesta e cam scump si e doar o chestie de design.

Share this post


Link to post

Frumos exemplar.Sa te bucuride el si sa aveti grija de voi.

 

Chiar nu inteleg de ce nu ai pus jante pe 15,ar fi dat mult mai bine.

 

 

Share this post


Link to post
... Chiar nu inteleg de ce nu ai pus jante pe 15,ar fi dat mult mai bine.

Pentru ca automobilul il iei sa circuli, nu sa faci poze cu el ca sa le pui pe forumuri.

Share this post


Link to post

Mai, sa-ti traiasca masina sa te bucuri de ea. Sincer modelul asta cred ca arata demential pe rosu sau negru. Mircea are dreptate, niste bandouri laterale ar da super, as putea adauga chiar ca, daca le lasi negre se vor asorta de minune cu jantele din dotare.

Share this post


Link to post

Este foarte tare. Sa o plimbi mult si bine! Arata bine cu jantele alea inchise la culoare. A mea-i rosie, are jante pe 15" si eleron, dar sa stii ca nu-i mare diferenta de aspect. Pe modelul asta de Aveo nu se observa diferente notabile intre jante de 14" si de 15", din cauza aripilor cam masive.

 

Asa este, cuplul il are sus, la 4200rpm. Am observat ca obtin un consum bun daca schimb in jur de 3500rpm, de multe ori chiar la cuplu. In conditiile astea, in Bucuresti, masina imi mananca 10 - 11 litri, ceea ce mi se pare OK. Depinde si cum o alergi si ce trafic prinzi, normal.

Edited by fry

Share this post


Link to post

Jantele au gaurile pentru prezoane date la bautura? Urat sunt facute... Masina arata bine, jantele nu.

 

 

Share this post


Link to post

Intr-adevar, jantele iti lasa o impresie ciudata datorita dungilor cu negru, de aceea par gaurile la prezoane date neuniform. Intr-adevar, cred ca ar arata mult mai bine (chiar ar rezolva aspectul de janta mica) daca ar fi vopsite integral negru. Dar asta tine numai de gustul proprietarului. Urate nu sunt nici asa, arata OK.

Edited by fry

Share this post


Link to post

@sorin1983: e greu sa gasesti jante cu PCD 4x100 si la un pret decent. mie mi-au placut astea mai mult decat cele OEM dar desigur gusturile nu se discuta ...

 

 

aici modelul 3usi prezentat la Geneva in 2008 cu jenti de 16video

Edited by cos22tm

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...