Jump to content
Sign in to follow this  
Gabriel23

Probleme Stergatoare Tico

Recommended Posts

Am dat search dar nu am gasit nimic asa ca m am gandit sa deschid un nou topic. Aseara pe zapada aceea grozava ma intorceam de la buzau in bucuresti cand s a auzit o bubuitura .. si nu au mai mers stergatoarele ... motorasul se aude ca functioneaza, dar stergatoarele nu se misca ... sunt moi ... poti sa le dai cu mana. ma poate ajuta cineva .. cu idei ... ce s ar fi putut intampla, cum fac sa rezolv problema .. eventual dak nu as putea eu .. un service ceva ... multumesc anticipat

 

Am dat search dar nu am gasit nimic asa ca m am gandit sa deschid un nou topic. Aseara pe zapada aceea grozava ma intorceam de la buzau in bucuresti cand s a auzit o bubuitura .. si nu au mai mers stergatoarele ... motorasul se aude ca functioneaza, dar stergatoarele nu se misca ... sunt moi ... poti sa le dai cu mana. ma poate ajuta cineva .. cu idei ... ce s ar fi putut intampla, cum fac sa rezolv problema .. eventual dak nu as putea eu .. un service ceva ... multumesc anticipat

 

 

imi cer scuze ... dar este primul post si din gresala l am pus la tuning. totusi sper sa ma ajute cineva

Edited by Gabriel23

Share this post


Link to post

S-a rupt probabil un stift de la parghiile care realizeaza baleierea stergatoarelor s-au poate a sarit doar siguranta stiftului. Ca sa vezi ce s-a intamplat demontezi stergatoarele, grila de plastic de sub stergatoare si inspectezi mecanismul.

Share this post


Link to post

Am verificat si era sarita o tija dintr o bila de fier. Am legat cu sarma fix la incheietura pana o sa gasesc o solutie permanenta. Momentan functioneaza.

 

 

Share this post


Link to post

Parerea mea, schimba ansamblul complect.

Share this post


Link to post

O sa caut la un magazin de piese Daewoo. Nu stiam ca se poate schimba. Multumesc de informatie

 

 

 

Share this post


Link to post

intreg mecanismul costa aproximativ 60 ron.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...