Jump to content
Sign in to follow this  
bogdan_nic30

Cablu Kilometraj Defect ?

Recommended Posts

Salutare. Acum cateva zile am inlocuit un bec la bord si am tras cam tare de cablul de km,nu prea stiam cum se desface,dupa ce l-am pus la loc am impins cablul inapoi si mergea f bine,dar dupa 8-9 km a murit ,l-am mai miscat dar degeaba ,am ridicat capota am tras un pic in sus de partea de cauciuc (invelisul lui) si se vedea cabul metalic (interiorul),dupa aceea revenea la loc.Intrebarea mea este: daca l-am stricat tragand de el de ce a mai mers ,e oare sricat sau doar trebuie fixata camasa. Daca trebuie inlocuit cum fac operatia ,se baga mai intai la bord si pe urma in cutie ...sau cum >>??

Share this post


Link to post

Merci,asta am inteles dar al meu mergea perfect dupa ce am tras de el ,cred ca am smuls camasa din sistemul de prindere si acum cabul e prea scurt si camasa atarna pe undeva si nu mai ajuge cablul in bord ,cred eu ,e posibil ?

Share this post


Link to post

La fel am patit si eu dupa ce am schimbat un bec,trebuie sa nimeresti cablul pe pozitie ca sa mearga,nu ai rupt nimic stai linistit.

Trebuie doar sa desfaci bordul sa ai drum drept,pentru ca nu se invarte decat dupa 15km la ora...si incerci sa-l infigi mai tare pana merge.

 

Bafta!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...