Jump to content
Sign in to follow this  
Beratta

Chevrolet Beretta

Recommended Posts

Daca vrei s-o speli zilnic... :D

Mie imi place culoarea de acum; banuiesc ca e originala. Daca e in stare buna, eu zic sa nu o schimbi. :)

 

 

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos!!! .Mai este una in jud Bihor cu doua usi (GT) si era de vanzare !Masina ta a fost fabricata pt Europa da aia gradatia este in km/h si are 4 usi in state nu stiu daca exista numai in 2 usi !Trebuie spus ca are cuplul maxim pe la 4000 de ture si tractiune fata deci putem spune ca este foarte europeana din punctul asta de vedere !Lamureste-ne cum e cu butonul ala care creste puterea ,ce face ,motorul are supercharger turbocharger ceva ?

Motorul ala merita o curatenie generala si dupa aia poze din nou !

Share this post


Link to post

si a mea este tot GT ca cea din bihor, numai ca eu am cumparat-o cu 500 de euro si cealalta e de vanzare cu 3000 de euro din cate stiu eu.Modelul asta s-a facut decat in 2 usi, despre butonul turbo nu stiu foarte nulte doar ce am scris mai sus ( asa mi-a spus fostul proprietar).Momentan nu circul cu ea pentru ca nu-s gata actele, saptamana viitore o sa-i fac o curatenie generala :D .

Share this post


Link to post

Mie unul imi este foarte greu sa cred ca un motor ca acesta de 3.1 l iti ia doar 12% in oras.Poate in Craiova se circula lejer,dar daca ai veni in Bucuresti cred ca ai face plinul in fiecare zi.

 

Eu am o Nubira de 1.6cmc si a naibii fara 12% in oras pe timpul asta nu ma lasa.Prietenul nostru Salex cu Leganza motor de 2000cmc ne-a spus ca-i ia vreo 15% si amandoi avem cutii de viteze manuale.Din cate stiu ,cele cu cutii automatice papa ceva mai mult 0.5% sau 1 litru .De aceea stau si ma gandesc ce motor este ala de consuma asa putin.headscratch.gif la capacitatea care o are?

Am o cunostinta la bloc care are un BMW, cu motor de 4000 cmc aspirat si ii ia 20-21% in Bucuresti.42000000.gif

De cati litrii ai rezervorul?

Edited by Depecher

Share this post


Link to post

pai sa fii sigur ca in bucuresti fara un 15-20 % consum nu as scapa, aici e mai lejer un pic, ms pentru link.

Share this post


Link to post

pai sa fii sigur ca in bucuresti fara un 15-20 % consum nu as scapa, aici e mai lejer un pic, ms pentru link.

post-25898-127161059662_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Da-i si tu cu furtunul pe ea inainte de a-i face poza :)

  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...