Jump to content
Sign in to follow this  
geluoradea

Vopsit Ceasuri + Mutat Buton Avarie Aveo

Recommended Posts

Salut. Sunt nou aici. E primul topic pe care il deschid, daca n-am facut ceva bine iertati-ma. Ma intrebam daca cineva si-a vopsit plasticul negru din jurul ceasurilor de bord. (Pentru asta ar trebui demontate ceasurile si plexicul de pe ele). Poate are cineva poze?

Apoi ma gandeam daca nu se poate muta butonul de avarie de pe partea dreapta a consolei centrale pe cea stanga, unde este un loc nefolosit.

post-25277-125788142091_thumb.jpg

Share this post


Link to post

stiu de tutorial si chiar raman dator pentru upgrade-ul de la display. am reusit si eu. legat de asta, ai ajuns la final cu lucrarea? adica ai reusit sa mai pui un buton+microswitch pentru a schimba functiile nou aparute? (si sa ramana activ si butonul de la kilometrajul partial). cu un bloc de ceasuri de pe 1,4 16 V cred ca s-ar rezolva, dar mai scump.

Share this post


Link to post

Pun pariu ca nu o sa se potriveasca butonul original de avarii pus pe partea stanga a consolei- e profilat special pentru curbura consolei. Cine nu crede, sa probeze- va pierde cam jumatate de ora de pomana.

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

ai reusit sa mai pui un buton+microswitch pentru a schimba functiile nou aparute? (si sa ramana activ si butonul de la kilometrajul partial).

 

Am renuntat pina gasesc un buton original pentru ca nu vreau sa fac vreo "tiganie". Oricum eu asta am vrut sa imi indice, restul nu sunt asa de interesante. Ma rog singurul lucru interesant ar fi temperatura exterioara dar cum eu nu am senzorul de temperatura si nu s-a mai dezvoltat subiectul cum si unde trebuie facute legaturile pe placa am renuntat

 

 

GoogleSearchIconShadow.gifSuperSearchIconShadow.gifGoogleSearchIconShadow.gifSuperSearchIconShadow.gifGoogleSearchIconShadow.gifSuperSearchIconShadow.gifGoogleSearchIconShadow.gifSuperSearchIconShadow.gif

Edited by codeman
  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...