Jump to content
Sign in to follow this  
Lucian M

Servicii Foto/Video La Diverse Evenimente

Recommended Posts

Momentele placute din viata Dvs. merita pastrate peste ani. Multi spun ca o fotografie face cat o mie de cuvinte. De cativa ani, si eu am ajuns la aceeasi concluzie. In consecinta, pasionat fiind de foto, am inceput sa investesc in acest domeniu. La inceput bani, mai apoi din ce in ce mai mult interes, fiind deschis la idei noi. Am descoperit aparatura Nikon abia de doi ani si de atunci m-am indragostit de aceasta marca. Insa nu acest aspect este important, cat mai ales produsul finit care il primeste clientul. El este cel care trebuie sa fie multumit ca a facut alegerea potrivita atunci cand a incheiat acordul cu mine. Colaborarea dintre mine si client este foarte importanta, sunt maleabil, ma adaptez repede noilor conditii de lucru, insa astept din partea clientului receptivitate si disponibilitate.

 

Ca atare, indiferent de evenimentul unde voi presta, voi pune suflet in ceea ce fac. Indiferent ca e vorba de un botez, de o nunta, aniversare sau orice alt eveniment placut- inclusiv sedinta foto- pot fi prezent pentru a imortaliza momentul. Produsul finit se poate livra in mod digital (cd/dvd) sau clasic- preferatul meu- adica hartia foto lucioasa/semi-lucioasa/mata. Nimic nu e mai placut decat o fotografie clasica, realizata in perspectiva moderna, cu o tusa personala a culorilor.

 

In cazul nuntilor, se pleaca de la pachetul SILVER:

- 70-80 de fotografii pe hartie, format 13x18

- de la 600 fotografii in format digital pe un CD, in carcasa personalizata

- un album format mediu in care va puteti aranja singuri, dupa dorinta, fotografiile alese

 

Pe parcursul evenimentului, stau la dispozitie de la inceput pana la sfarsit sau dupa preferintele clientului, discutam acest aspect de comun acord.

 

Fotografiile ce urmeaza a fi printate la laborator digital performant pot fi alese de catre mine sau se pot selecta de catre miri, ne putem intalni dupa nunta pentru acest lucru. Pot veni acasa la miri sau pot veni dumnealor la mine. In cazul in care vin eu la miri, prezint pozele pe laptop, la care leg un monitor LCD cu diagonala de 55 cm (sau ma pot conecta la LCD/Plasma din apartament).

 

Pretul pachetului Silver pleaca de la 600 lei, pentru orice deplasare suplimentara in afara nuntii discutam pretul benzinei. La cerere, pot fi insotit si de un cameraman.

 

Pachetul GOLD:

- 100 fotografii in format 13x18

- de la 700 fotografii in format digital pe un DVD

- un foto-slide de cca 10-20 min cu cele ma frumoase fotografii de la nunta, muzica la alegere

- un album format mediu/mare in care va puteti aranja singuri, dupa dorinta, fotografiile alese

- carcasa dubla, personalizata, in care se vor gasi ambele DVD-uri

 

Acest pachet pleaca de la 800 lei.

 

La nunta pot livra invitatilor "fotografii la minut", editate pe laptop si printate cu imprimanta foto cu transfer termic (pozele rezista 100 de ani, au un strat protector care le face rezistente la apa). In acest mod mirii scapa de eventualele cereri de "poze de la nunta"- facand economie de timp si... bani.

 

De asemenea, putem organiza sedinte foto de studio la mine acasa sau, mai comod pentru client, la el acasa. Detin echipament de studio, putem vizualiza rapid rezultatele obtinute pe laptop, ofer si cer colaborare si receptivitate. Imaginile ce urmeaza a fi prelucrate se selecteaza pe loc. Dupa ce le prelucrez (cateva zile) clientul isi poate alege varianta de livrare- CD sau hartie foto (sau ambele). Pretul este usor negociabil.

 

Ca disponibilitate: judetul Neamt, in principiu. Insa ma pot deplasa si in judetele vecine.

Ca sa va faceti o idee- blogul meu

 

 

Pentru colegii de forum- am o reducere permanenta de 5%.

post-75-125716153797_thumb.jpg

Edited by Lucian M
  • Like 1

Share this post


Link to post

Colaborez in prezent cu trei cameramani, deci posibilitatea de a ramane "descoperit" in cazul unei prestatii se elimina (cameramanul cu care am colaborat in sezonul trecut a plecat la sotie, in UK).

Membrii forumului vor avea in continuare oferta speciala, indiferent de pachetul ales pentru serviciul foto.

Pachetul video standard cuprinde:

- 4-4,5 ore de filmare pe suport dvd (se filmeaza cu camere Sony pd si vx, Canon)

- generic, clip, rezumat pe primul dvd (se discuta cu cameramanul)

- dvd-urile se vor personaliza, coperta carcasei avand parte de acelasi "tratament"

- inca o copie la filmare

 

Pachetul standard video pleaca de la 10 mil. Unul dintre cameramani detine si o masina de balonase de sapun (stiti la ce ma refer)- veti discuta cu el despre acest aspect inedit la petrecere (din cate stiu eu, ofera in pret cateva minute de "show cu balonase" pe parcursul petrecerii).

Pentru 5-6 ore de filmare, pretul este de 12 mil.

 

Pentru cei interesati, unul dintre cameramani (care are si studio) filmeaza si in format HD, acest aspect puteti sa il discutati cu dumnealui). La fel, se poate discuta (cu acelasi cameraman) si pentru a doua camera video (pentru cine va fi interesat).

 

Pe privat putem discuta mai pe larg, eventual putem face rezervari.

Nu lasati pe ultima suta de metri aceste aspecte, unii vor regreta.

 

Optional, pot incerca sa va fac rezervari pentru formatia "Codrii Bucovinei" din Suceava (gasiti pe youtube sample-uri), in limita programului componentilor formatiei, care cuprinde urmatoarele: vocalist/a, trompeta, saxofon, clapa si acordeon. Pretul e undeva in jurul sumei de 1500 euro. Pentru orice detaliu, va pot da numarul de telefon al "claparului"- d-l Ilisei.

Edited by Lucian M
  • Like 1

Share this post


Link to post

Suntem la sectiunea BURSA. Orice offtopic va fi sanctionat asa ca va rog sa va potoliti!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...