Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Geamuri Electrice Tico

Recommended Posts

a comandat cineva de la polonezi? vrea careva sa facem 1 comanda??

Share this post


Link to post

Eu ma bag vreau sa am 4 geamuri electrice :P

Share this post


Link to post

mama ce interes ptr. tico nu mai zice nimeni nimic ,de oglinzi, geamuri electrice sau consola, nimic ai fratilor poate reusim ,voi care sunteti mai priceputi cu calculatorul, chiar nu ati gasit nimic

 

ce repede va lasati pagubasi

Share this post


Link to post

Salutare tuturor

 

Zilele trecute am sunat la o firma din Brasov in legatura cu un kit original de geamuri electrice pentru Tico si astazi am primit telefon de la firma respectiva si mi-au spus" Va putem aduce kitul respectiv. Termen de livrare 3 saptamani, iar pretul 1850 lei " Vorba cea de la fabrica. M-am linistit instantaneu. Acum daca polonezul nu vrea decat cu banii in avans o sa caut alte variante. O intrebare totusi pentru ca n-as vrea sa mai cumpar si macaralele, tipul asta de motor care se monteaza pe macaraua manuala in locul manivelei cum se numeste? Ma poate ajuta cineva? Poate reusesc sa fac o modificare, m-am uitat eu pe schema instalatie electrice si parca nu ar fi atat de greu. Oricum de cateva zile mai am o pasarica pe creier. Nightvision pe Tico. Mai am de cumparat doar camera de luat vederi.

Share this post


Link to post

parerea mea nu dau cu paru; sa facem cu titlu informativ ,un tabel cu ce vrea fiecare;;

 

VALI-05RZJ==geamuri electrice+oglinzi cu reglaj interior si dezaburire+consola schimbator viteza

 

cine este mai priceput, va rog sa puneti pozele cu ele ca io nu stiu , scuzati

Share this post


Link to post

"Saracu" Tico !!! :) )

Share this post


Link to post

"Saracu" Tico !!! :) )

 

de aia il iubesti tu asa mult ,c-ai sarac in dotari si ii faci poftele :lavolan:

Share this post


Link to post

parerea mea nu dau cu paru; sa facem cu titlu informativ ,un tabel cu ce vrea fiecare;;

 

VALI-05RZJ==geamuri electrice+oglinzi cu reglaj interior si dezaburire+consola schimbator viteza

 

cine este mai priceput, va rog sa puneti pozele cu ele ca io nu stiu , scuzati

 

post-28912-0-57464200-1302857102_thumb.jpgpost-28912-0-28915700-1302857124_thumb.jpegpost-28912-0-45878000-1302857110_thumb.jpg

post-28912-0-57464200-1302857102_thumb.jpg

post-28912-0-45878000-1302857110_thumb.jpg

post-28912-0-28915700-1302857124_thumb.jpeg

Share this post


Link to post

fratilor! chiar nui nimeni interesat de asa ceva? :lavolan:

Share this post


Link to post

post-28912-0-57464200-1302857102_thumb.jpgpost-28912-0-28915700-1302857124_thumb.jpegpost-28912-0-45878000-1302857110_thumb.jpg

 

Salut. Ma intereseaza consola pt schimbator. La ce pret este ? Si cum se comanda ? Tot pe site-ul ala polonez ?

Share this post


Link to post

UITE CEVA INTERESANT

post-33746-0-28784200-1306086383_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Sincer, culoarea mi se pare prea stridenta. In rest, foarte frumos lucrata consola centrala.

Share this post


Link to post

naveti fratilor nimeni cunostinte care ar putea sa ne puna in legatura cu cineva din polonia sa luam si noi piese ptr TICO :lavolan:

Share this post


Link to post

A mai montat careva dintre voi kit de geamuri electrice universale pe tico? Am facut si eu rost de 2 motorase cu toate matzele la ele da nu stiu cum se fac legaturile intre ele. Ma poate cineva ajuta? pe dosul fiecarei mufe am 6 fire, dintre care 2 merg la motoras.. si restu... pauza . V-asi fi foarte recunoscator daca ar pune cineva o schema sau o poza cu o schema de montare a unei instalatii de asta universala , ca sa pot deduce aproximativ care fir unde merge. 67000000.gif

Share this post


Link to post

Nimeni nimic? ce pisici se intampla aici domnilor :-?

Share this post


Link to post

uncle sam pusese kit de geamuri universale pe tico, da arata c-am ciudat pana a refacut satozele.

Share this post


Link to post

post-28912-0-57464200-1302857102_thumb.jpgpost-28912-0-28915700-1302857124_thumb.jpegpost-28912-0-45878000-1302857110_thumb.jpg

 

 

Kit-u de geamuri electrice + consola m-ar interesa si pe mine!

Cat costa?

salz

Share this post


Link to post

Am rezolvat problema cu geamurile. montat sistem universal. Larevedere. O poza inainte de a monta panoul final :) ) Acuma am panou finisat tot.. nici nu se vede diferenta ca este mecanismul in spate . Imi ia cam 5 secunde pana coboara sau urca.. is multumit.

tn_b64ef637631143275644c9bcedec9ea9.jpg

Share this post


Link to post

Vreau si eu site-ul polonez unde se vand console centrale, lucrez in acelasi garaj cu un polonez si poate aranjez cu el plata si transportul ;)

Share this post


Link to post

250 zlt in polonia... original. nu trebuie modificat nimic. vreau sa comand 1 set. care se mai baga?

 

si eu ma bag ! pentu geamurile electrice ;)

Share this post


Link to post

Vreau si eu site-ul polonez unde se vand console centrale, lucrez in acelasi garaj cu un polonez si poate aranjez cu el plata si transportul ;)

 

id -valisabin, si til dau eu pa mes, mai bine spus tot ce am eu ,ca altfel nu stiu sa le postez

:lavolan:

Share this post


Link to post

Kit geamuri electrice + consola :) cat costa ?

0721891750 cosmote.

Incalzire scaune fata a montat cineva ?

Edited by monitor

Share this post


Link to post

Am montat eu incalzire in scaune si sunt bestiale.

Gasesti pe okazii folii de bmw cu 60 ron, de logan pe net cu ~ 120ron sau universale din carbon la 350Ron.

Cele de logan sunt mai usor de montat avand si o termocupla. Dar cele de BMW se potrivesc la marele fix pe scaunele de tico, dar necesita ceva cunostinte electrice si ingeniozitate deoarece nu au termocupla ci doar o termorezistenta care nu se poate folosii fata o centralina speciala.

Eu personal am facut in asa fel incat am doua trepte de incalzire pt fiecare scaun cu folii de BMW.

Mai vreau sa pun dezaburire in oglinzi, dar momentan am cateva probleme minore de rezolvat la masina dar care necesita bani gramada.

Edited by Muratu

Share this post


Link to post

Salut am gasit pe okazii motorase de la espero

http://www.okazii.ro/catalog/56310290/daewoo-motorase-si-comanda-geamuri-electrice.html

Are cineva idee daca se pot monta pe tico?? Eu vreau doar pe fata asa ca ar fi preferabil sa mai fie inca o persoana deoarece e mai avantajos daca le luam pe toate 4

 

regards

Share this post


Link to post

Vreau si eu site-ul polonez unde se vand console centrale, lucrez in acelasi garaj cu un polonez si poate aranjez cu el plata si transportul ;)

 

CLAUDIU, ai zis ceva de un polonez,care ne poate ajuta cu piese din polonia,se poate sau nu ?

:lavolan: :lavolan: :lavolan: :lavolan:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...