Jump to content
Sign in to follow this  
Andrei_cielo

Ct 91 Mva

Recommended Posts

Salut! Am vazut ca toti isi lauda masina aici, asa ca vreau sa va prezint si eu, masina mea. Este un Cielo Executive 16v DOHC, din 2003. Am cumparat-o acum un an. Avea in bord 48k km, acum are in jur de 57k. Prea mult nu a fost folosita, pentru ca tata era mai mult plecat, iar eu inca nu aveam permis X( . Aici cateva poze.

post-22189-1255609975_thumb.jpg

post-22189-1255610040_thumb.jpg

Edited by Andrei_cielo

Share this post


Link to post

De unde ai cumparat codita de rechin ca vreau si eu.

Share this post


Link to post

Inseamna ca fostul proprietar a facut investiile cam pe dos.

 

Presupun ca a pus codita aia acolo pentru stabilitate dar nu s-a gandit si la aderenta acelor gume allseason Debita imperecheate cu jante turcesti :D

Share this post


Link to post

Alte imbunatatiri facute de mine.

 

- cotiera - 70 lei

 

- becuri pozitie - 10 lei

post-22189-1255611035_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Or fi acele jante turcesti, dar eu le am pe masina de 5 ani si sunt impecabile, nu s-au deformat/crapat/spart/zgariat deloc. Intr-un cuvant, foarte bune, le recomand tuturor. Cauciucurile sunt, in schimb, de rahat.

 

Sa-ti traiasca masinuta !

Share this post


Link to post

Urat se vad becurile alea albastre...ce dracu cumparati toate ieftiniturile chinezesti si le puneti pe masina, nu pot intelege.

Cotiera cu mult crom intr-o masina plina de plastic arata ca nuca in perete...

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Caucicurile o sa le schimb acum in noiembrie. S-a cam dus vremea lor :(

 

@closchkutza

Consider ca pun ce vreau pe masina mea. Este problema ta ca nu iti place!

Share this post


Link to post

E oficial. Cielo-urile au luat locul vechilor dacii.

Share this post


Link to post

@andrei_cielo:

 

Consider ca tu consideri bine...

La voi la constanta e ceata multa?

 

@Steph: Shhhhht. Sa nu auda si altii...

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Taci ca a disparut poza cu minunea aia de cotiera :D

 

Sa inteleg ca iti e rusine cu ea sau... ?

Share this post


Link to post

Putin. Ce-i drept nici nu am avut de unde sa aleg! N-am avut rabdare sa fac comanda.

Share this post


Link to post

Cauta pe la dezmembrari si vezi poate gasesti una de Espero care se potriveste ca material si foarte bine pe cielo. De asemenea, poate gasesti una cu tot cu consola, in stare buna si faci schimbul. Este si un topic pe aici pe undeva cu chestia asta.

Schimba becurile alea de pozitie. Sun nasoale. Pune niste led-uri albe sau blue-vision de la philips care lumineaza alb rece sau daca nu pune becuri normale, philips.

Nu folosi proiectoarele impreuna cu pozitiile. Este cocalaresc si deranjat. Nu folosi proiectoarele daca nu este ceata afara sau nu sunt conditii extreme(viscol puternic, ploaie foarte puternica, etc). Este deranjant, chiar daca tie ti se pare ca e interesant.

 

In rest, bine ai venit pe la noi si s-o stapanesti sanatos si fara probleme(la masina ma refer). Ar fi bine daca ai putea sa scoti si coada aia de rechin de pe ea, asta daca poti face asta fara sa afectezi vopseaua plafonului.

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

O poate face, cu o guta subtire o taie, apoi cu un pistol cu aer cald si rabdare indeparteaza resturile de adeziv, un pic de polish la sfarsit si gata.

Share this post


Link to post

Am auzit de consola + cotiera de espero pusa pe cielo, tot aici pe forum, dar nu stiu unde as putea gasi prin imprejurimi... Cat despre becuri, le am de ieri, dar parca nu ma reprezinta. O sa ma interesez de blue-vision de la philips.

 

merci de urari si sper sa ne intelegem bine! :P

Share this post


Link to post

Ti-am zis unde, la dezmembrari te interesezi. Vezi ca si pe forum sunt oameni care aduc masini din anglia si le dezmembreaza. Poate rezolvi cumva asa.

Share this post


Link to post

La o masina, rabdarea este esentiala daca vrei sa se miste si sa arate impecabil. Poti cauta o piesa cu lunile pana sa o gasesti si cand dai de ea, sa iti cheltui si ultimii bani ca sa o cumperi - daca esti pasionat. Daca nu, nu, asta e, sunt doar patru roti si ceva fieratanii utile ca sa ajungi din punctul A in punctul B. Tu decizi mai departe...

 

Oricum, sa o stapanesti sanatos si sa aveti grija unul de altul. Drum intins si kilometrii multi :)

Share this post


Link to post

In fara a fost pocnita? ma uit la luftul dintre capota si masca/faruri comparativ cu a mea.

Share this post


Link to post

Sincer nu stiu sa-ti zic. Cat a stat la mine nu a avut astfel de incidente, si nici nu mi-a facut nici un fel de probleme. De cand am cumparat-o doar bateria am schimbat-o in prima luna dupa cumparare.

Share this post


Link to post

Daca tot ai jante din alea incearca ceva de genu, o sa arate altfel...

post-16112-1255621842_thumb.jpg

Bafta cu ea si ai grija ca te duci spre kitch...

Share this post


Link to post

Da, e frumos. Poate dupa ce imi schimb cauciucurile o sa mi le fac si eu. :P

Share this post


Link to post

Frumoasa masina! Sa ai grija de ea!

Share this post


Link to post

Si mie imi place, multi km fara incidente si din partea mea !!!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...