Jump to content
Sign in to follow this  
bbflorea

Dezaburire Partiala A Parbrizului

Recommended Posts

Salut!

Sunt posesor de Matiz cu aer conditionat si problema este ca la dezaburirea parbrizului imi lucreaza bine pe partea dreapta, iar in partea soferului imi lucreaza doar pe jumatate, de trebuie sa ma aplec sa pot vedea ceva pe drum.

Am pus mana la grila aceea de la parbriz si se observa ca intensitatea aerului este mai mare pe dreapta decat pe stanga.

Eu am schimbat asta vaar caloriferul si m-am uitat pe acolo si nu am vazut sa fie ceva infundat.

CUm sa rezolv problema asta , ca vine vremea rece si o sa am de tras cu masina in situatia asta?

Multumesc anticipat!

Share this post


Link to post

Asa era a lui taica-meu si problema erau grilajele acelea de pe mijlocul bordului de sub parbriz.Daca au fost date jos si inversate intre ele dirijeaza aerul doar pe centrul parbrizului si partea soferului se abureste, la fel si partea dreapta dar numai cand este pasager in dreapta.Uita-te la ele sa fie inclinate lamelele acelea fiecare catre exterior(cea din stanga spre stanga si cea din dreapta spre dreapta)

Edited by danutza

Share this post


Link to post
Asa era a lui taica-meu si problema erau grilajele acelea de pe mijlocul bordului de sub parbriz.Daca au fost date jos si inversate intre ele dirijeaza aerul doar pe centrul parbrizului si partea soferului se abureste, la fel si partea dreapta dar numai cand este pasager in dreapta.Uita-te la ele sa fie inclinate lamelele acelea fiecare catre exterior(cea din stanga spre stanga si cea din dreapta spre dreapta)

 

Multumesc de raspuns!

Am sa ma uit maine la ele si sper sa se rezolve.

Va anunt ce am gasit acolo.

Share this post


Link to post

Multumesc de raspuns!

Am sa ma uit maine la ele si sper sa se rezolve.

Va anunt ce am gasit acolo.

 

salut!

 

Am gasit de fapt 2 grile de dreapta !!!!

Asa ca am taiat acele palete de orientare a aerului pana o sa gasesc o grila de schimb.

Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat de unde as putea cumpara asa ceva ca pe unde am fost eu nu tin , saracii, asa ceva.

Sau ceva dezmenbrari de Matiz...

Multam!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...