Jump to content
Sign in to follow this  
mihai72ro

Daewoo Chairman

Recommended Posts

In urma cu ceva timp am descoperit in Craiova acest model; cred ca m-am invartit cam o jumatate de ora pe langa ea, este si neagra, cum dealtfel ii sta bine, iar acum am inteles de la o cunostinta ca ar fi de vanzare. Pretul cerut este de 8000E. Mult, putin, nu stiu ce sa zic, poate este pretul cerut si poate ar fi dispus sa mai lase; intrebarea mea este daca se mai gasesc piese pentru asa ceva, sau daca exista compatibilitati cu altceva din gama daewoo. Nu stiu cat consuma, banuiesc ca suficient, oricum eu de felul meu nu merg mult; ma atrage insa ca si masina. Deci?

 

Imi pare rau, chiar acum am gasit pe forum o discutie despre aceasta masina; daca stiam si cautam mai bine nu mai deschideam topic nou; Scuze moderatorilor.

Share this post


Link to post

Din ce an e maşina? E cumva cea mai tot timpul parcată în Rovine de la intersecţia str. Maramureş cu str. Bucovina?

Edited by EM!L

Share this post


Link to post

E cumva asta?

Parca mai era un model de Ssang Yong care s-a vandut sub brandul Daewoo (musso).

Share this post


Link to post

@Mihai, acum nici un an, un Chairman de la Daewoo era scos la licitaţie cu 5500E. Vezi în topicul de aici. O fi chiar maşina de care zici tu?! :-?

Share this post


Link to post

Tari motoare...V8-ul ala de la Mercedes mi se pare colosal...Bine, consumul dat e hilar.

 

 

Engines

Model Name Motor Displacement Power Consumption (Km/l) Speed

(Km/h)

3 .2 L6 XGi3200 6-cylinder in-line Petrol 3199 Cm ? 165.5 kW (225 bhp) @ 6600 rpm 8.1 250

3 .6 L6 XGi3600 6-cylinder in-line Petrol 3598 Cm ? 184 kW (250 bhp) @ 6600 rpm 7.8 250

5 .0 V8 XGi5000 8-cylinder V-jobs, Petrol 4966 Cm ? 225 kW (306 bhp) @ 5600 rpm 7.3 250

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

@Englishman, consumul e dat in km/l nu in l/100km :D

Asa iese un 13.7 consum (mixt probabil), ceea ce e ok avand in vedere ca e consumul dat de producator totusi :) )

Share this post


Link to post

Cred la aia se refera de e mai tot timpul prin Rovine parcata pe trotuar,langa un liceu caruia imi scapa numele acum,la colt de intersectie.Are numere de B si e neagra,pare ingrijita,ma uit indelung la ea tot timpul cand am drum pe acolo :) )

 

ps:Si eu sunt interesat de mai multe amanunte despre model si proprietar.

Share this post


Link to post

Cineva de la Daewoo mi-a spus ca masina aia consuma cam 25-30 de litri prin Craiova.

Share this post


Link to post

Nu e de mirare,e totusi o masina grea cu un motor pe masura,cu siguranta si costurile de intretinere nu sunt mai prejos.E o masina foarte frumoasa adresata anumitor categorii de oameni,eu sincer chiar daca ar face un pret foarte bun nu as fi interesat,e o masina foarte greu de intretinut,prin prisma faptului ca e foarte rara aduce un plus de dificultate in intretinerea ei.

 

Insa sunt foarte foarte curios de istoria ei,proprietari,actualul proprietar,cost achizitie etc.Cineva spunea ca e de vanzare,daca a sunat cumva si are si ceva informatii ne-ar face o mare placere sa le posteze aici :D

Edited by Alex4Tuning

Share this post


Link to post

@Mihai, până la urmă cum a rămas... ai mers să vezi maşina/negociezi?!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...