Jump to content
Sign in to follow this  
nicubarbu

Tuning Matiz - Import Ungaria

Recommended Posts

Cine poate sa-mi raspunda cum se prind ploapele de far si eleronul la matiz? Trebuie sa dau gauri si ce-i mai important in tabla?

Pleoapele eu le-am lipit cu banda dublu adeziva ,avantaju ca le poti scoate fara sa ramana urme pe far ,mai ales ca la matiz e de plastic

post-1087-1116619120_thumb.jpg

Share this post


Link to post

de unde ai pleoapele alea? mi se par cele mai simpatice pt. matiz.

 

altele dau bine doar in combinatie cu spoilere praguri etc. astea sunt simpatice si pe guzgan stock

Share this post


Link to post

Pleoapele sunt facute de un prieten,au costat 600.000 lei,daca ai nevoie iti dau nr lui :thumbl:

Share this post


Link to post

M-ar interesa si pe mine pragurile de matiz (iar umblu prin istoria forumului - 2005, dar paote am vreo sansa).

Share this post


Link to post

Cu ce adeziv se prind pleoapele? Cum se numeste?

Mirceamat: pleoapele nu se dezlipesc la spalat?

Share this post


Link to post

Le poti prinde cu banda dublu adeziva sau silicon sanitar.

Share this post


Link to post

Vreau si eu un set de bandouri laterale Matiz si vreau si o adresa sau nr. telefon unde se pot face comenzi de bandouri sau elemente de tuning Matiz-Tico (service -ul in Suceava la Daewoo il fac cei de la Betty Rout si m-au rugat daca dau de un importator de elemente de tuning Daewoo sa la dau de stire - in cazul lor e necesara factura). Nu platesc pana nu vad (am mai luat tzeapa cu un manual de service de Matiz care era doar un CD gol si spart) asa ca daca trimiti cu plata ramburs, ambaleaza-mi te rog in ceva transparent

Share this post


Link to post

De la cine ai luat teapa cu manualul de service ? Da toate datele, de pe forum se poate obtine acest manual gratuit. Vrem sa stim si noi cine se ocupa cu asa porcarii.

Share this post


Link to post
[...]

 

Ti-l trimit eu pe CD, daca nu poti sa-l iei de pe net. Dupa ce verifici ca-ti merge imi trimiti si banii. :) >-

[faza cu cd-ul rupt tine de posta... am mai primit si eu reviste pe care le-au indoit, DESI INCAPEA INTREAGA IN CUTIE, ca sa-i rupa cd-ul...]

Share this post


Link to post

@nicu barbu

 

Un set de paravanturi pentru matiz ce modele ai si ce pret au ?

Nu sunt interesat de cele cu autoadeziv, daca ai de acelea care intra pe rama geamului da-mi te rog un PM

 

Multumesc

Share this post


Link to post
De la cine ai luat teapa cu manualul de service ? Da toate datele, de pe forum se poate obtine acest manual gratuit. Vrem sa stim si noi cine se ocupa cu asa porcarii.

Site-ul este www.auto-daewoo.gsign.biz. Le-am spus ca CD-ul a ajuns spart si i-am rugat sa-mi trimita macar manualul de Matiz (si nu si celelalte de Cielo ...cum era in pachetul lor) pe e-mail. Nu am primit raspuns. Mai mult, CD-ul (blank-ul)este un produs "no name" si avand ceva posibilitati tehnice de recuperare date am incercat sa vad daca macar contine ceva, insa fara succes. Daca aveti documentatia, indrumati-ma de unde sau cum pot sa o iau.

 

 

Ti-l trimit eu pe CD, daca nu poti sa-l iei de pe net. Dupa ce verifici ca-ti merge imi trimiti si banii. :) >-

[faza cu cd-ul rupt tine de posta... am mai primit si eu reviste pe care le-au indoit, DESI INCAPEA INTREAGA IN CUTIE, ca sa-i rupa cd-ul...]

Daca ai, vreau! Da-mi de veste pe necunoscutuadrian@hotmail.com :osanale:

Share this post


Link to post

@nicu barbu

 

Sunt mai nou pe forum si am si eu o rugaminte:

Un set de pleoape pentru matiz ce modele ai si ce pret au? Multumesc

post-9077-1195415900_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...