Jump to content
Sign in to follow this  
skimpy

Matiz - Bt 13 Skm

Recommended Posts

In sfarsit am decis sa imi fac un topic aici. Cu aceasta ocazie as vrea sa multumesc celor care mi-au raspuns la intrebari si acestui forum, unde am gasit majoritatea raspunsurilor la intrebari.

 

Voi posta un filmulet HD cu masina si voi enumera cateva dintre micile modificari aduse acesteia.

 

http://www.youtube.com/watch?v=obtHZjtW3zg

 

 

Lista de "modificari":

 

 

Interior:

Geamuri electrice fata

Cotiera

Huse cu burete

2 x Buburuza (+2 CP)

Deschidere electrica Haion

Placa PAL pentru haion - sustine 2 boxe

Led-uri la plafoniera

Inchidere centralizata

Alarma

Lumina la scrumiera - s-a rupt un fir si nu mai functioneaza - dar este :)

 

Exterior:

Stergatoare

Diuze de tico - cu 2 jeturi / diuza

Bandori laterale

Jante tabla - vopsite in negru

Capace

Muffler tip

Plafon foliat cu steagul Marii Britanii

 

Audio:

Head Unit Pioneer DEH-3000MP

Boxe fata 13cm Pioneer

Boxe spate 6x9: Vibe Slick

2 x subwoofer portbagaj - custom - pe care se afla 2 x boxa Magnat Xpress 10

Kit cabluri (la blister - Made in Portul Constanta)

Statie M.N.C 200W 2/1

 

 

Va stau la dispozitie cu orice sfat vis a vis de modificari - preferabil pe topic (nu pe PM) pentru ca exista posibilitatea ca intrebarea dvs. sa fie pusa si de alta persoana. In loc sa gaseasca raspunsul pe acest topic, raspunsul va fi pe PM la dvs.

 

Accept orice critica constructiva, sfaturi, idei, incurajari. Dupa cum toti stim, gusturile nu se discuta, dar pot fi imbunatatite.

Share this post


Link to post

Imi place modul in care ai facut portbagajul, iar masina arata bine! S-o stapanesti sanatos!

Share this post


Link to post

Bv , bine ai venit! Foarte ,, capabila ''.

Sfat: pune grile ceva la boxe, un gest involuntar din partea vreunuia sati arunce vreun bagaj acolo fara sa se uite si ... X(

Al doilea sfat: Ai grija de urechile tale!

Share this post


Link to post

Frate ai muscat camera aia de ma doare capul. :o .Intradevar frumoasa buburuza.Imi plac husele mult.Intredevar cred ca rupe sistemul audio.Apropo mai te poti concentra la sofat?In rest felicitari pt masinuta si multa bafta in continuare cu modificarile. :thumbl: Ai grija de ea.

Share this post


Link to post

din pacate m-am gandit la toate modalitatile posibile si nu imi dau seama cum sa fac niste protectii pentru boxe.

 

varianta era sa achizitionez tije filetate de la un praktiker / etc. si sa le indoi la un strug.

ok, toate bune si frumoase. dar cum prind acele tije sa nu cada. logic, cu 2 piulite, una inainte, si una dupa placaj.

 

problema e ca nu am cum sa prind acele piulite in interior, deoarece incintele sunt deja mochetate.

 

a 2a varianta ar fi fost achizitionarea unor "protectii" din comert pentru difuzoare, care vin prinse in holsuruburile ce tin boxa. dar pretul acestora, de ~70lei/buc m-a tinut departe.

 

 

@ velican_costi: am muscat camera? :D

singura lipsa pe care o intampin acum, cu muzica data tare + condus, este absenta turometrului. va fi si aceasta rezolvata, cu timpul :)

Edited by skimpy

Share this post


Link to post
@ velican_costi: am muscat camera? :D

 

 

E,intelegi tu.Ai miscat camera. :P

Share this post


Link to post

Gasesti protectii de boxe (grile de plastic,cu 4 urechi de prindere) si la un pret decent,vezi pe la magazinele cu sonorizari,difuzoare etc

70ron chiar e exagerat

Share this post


Link to post

Gargarite pe galben se gasesc?

Share this post


Link to post

se gasesc si pe galben. cel putin la mine in oras. la magazinele de fac aranjamente florale si/sau florarii.

 

doar ca, daca vii in moldova, sa le zici buburuze, nu gargarite, ca se uita lumea urat la tine :)

Share this post


Link to post

nu am reusit sa gasesc protectii ptr boxe cum zice Dr.L

 

ceva online si de incredere imi poate recomanda cineva?

 

pentru difuzoarele magnat xpress 10

au 10" :D

Share this post


Link to post

Draguta masina, chiar imi place. Sa o stapanesti sanatos.

 

Planuri de viitor?

Share this post


Link to post

planuri de viitor sunt multe, dar in primul rand producerea de bani. ca la majoritatea de altfel :(

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...