Jump to content
Sign in to follow this  
DGT

Ce Ma Sfatuiti?

Recommended Posts

Cat platesti in total dobanda in cei 7 ani?

Share this post


Link to post

Probabil omul o ia in ideea ca plateste atat cat o foloseste, in momentul cand o va vinde va acoperi creditul. Poate sunt doar eu, dar orice perioada de creditare de peste 5 ani ma sperie :)

Share this post


Link to post

Imi pare rau sa anunt cu regret (Chiar mi-am dorit aceasta masina) ca BRD Finance nu mi-a aprobat creditul pentru cumpararea masinii dar imi aproba leasing in conditii de neacceptat.Cu alte cuvinte Chevrolet Romania a mai pierdut un client din cauza bancii! La mai mare!

Share this post


Link to post
ca BRD Finance nu mi-a aprobat creditul pentru cumpararea masinii dar imi aproba leasing in conditii de neacceptat. Cu alte cuvinte Chevrolet Romania a mai pierdut un client din cauza bancii!

 

Ce legatura are una cu alta? Nu vad impedimentul, iar daca vrei trebuie sa poti, nu sta doar in BRD finantarea unei masini din Romania. Poti lua masina de la EXPOCAR Rm Vilcea, care are sistem de creditare (leasing) propriu si cred inca foarte avantajos. Poti verifica. Mergi 1-2 ani pe leasing ca nu-i bai, apoi faci un credit pe suma ramasa, moment in care treci masina in proprietate.

Fata de mine esti un privilegiat, eu am avut doar 2000 E cand am luat Kalosul si am procedat cum ti-am recomandat.

Iti recomand 1,4 la motorizare doar pentru echiparea masinii, altfel si 1,2 nu este chiar rau, doar l-am vazul la treaba pe cel al unchiului Tolin care se descurca bine cu 0,2 l mai putin.

 

Mai poti incerca un credit la ING, te vor sili sa-l faci pe 7 ani in loc de 4, dar costurile si comisioanele sunt considerabil mai mici decat la BRD sau BCR. Si nu au comision de rambursare anticipata.

Share this post


Link to post

Subscriu la parerea colegului din Constanta in privinta bancilor , da o tura in oras pe la fiecare banca si sigur vei gasi conditii mai bune decit BCR si BRD care te rup cu comisioanele . De regula , ofertele mai bune se gasesc la bancile mai mici .

Share this post


Link to post

vezi ca la volksbank aveau dobanzi mici pentru creditul auto. nu te descuraja...marca chevrolet e chiar buna. nu uita ca aveo se vinde si in america.

Share this post


Link to post

Imi pare rau sa anunt cu regret (Chiar mi-am dorit aceasta masina) ca BRD Finance nu mi-a aprobat creditul pentru cumpararea masinii dar imi aproba leasing in conditii de neacceptat.Cu alte cuvinte Chevrolet Romania a mai pierdut un client din cauza bancii! La mai mare!

 

 

Oricum, perspectiva unei colaborari cu... Rucom trebuia sa te puna serios pe ganduri.

Nu zic ca altii ar fi mult mai breji, ca doar n-am renuntat la garantie de nebun... sau poate ca da... rant.gif

Share this post


Link to post

Ohoo, salut SeFe, dar cam tarziu ,nu ti se pare?

 

Multumesc oricum!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...