Jump to content
Sign in to follow this  
madutza

Rezolvarea Pe Cale Amiabila

Recommended Posts

buna

Sunt noua pe aici si de asemeni incepatoare in ale condusului.Soarta face ca in urma cu cateva zile incercand sa ies cu masina din parcare am atins o masina parcata si i-am sters vopseaua putin.Normal mi s-a parut sa las un biletel in parbrizul masinii lovite cu nr de telefon pt a ma contacta si rezolva problema.M-am intalnit cu proprietarul masinii si urmeaza ca luni sa mergem la firma asiguratoare(ardaf)pt a rezolva problema.

Va rog daca se poate sa imi spuneti ce trebuie facut in cazul asta.Trebuie neaparat sa merg cu masina mea?sau a lui?se fac poze?

Va multumesc!

Share this post


Link to post

Normal,se fac si poze si o sa descrii in scris cum sa intamplat.

Share this post


Link to post

Ce constiincioasa ai fost...

Felicitari...

Share this post


Link to post

Asa ar trebui sa fie toti! Sa-i mustre constiinta! De cate ori am gasit-o eu stearsa pri parcarile din oras! Nici nu mai bag in seama! Imi fac singe rau degeaba!

Share this post


Link to post

Problema e ca acum nu stiu ce are masina mea,merge in socuri ,pana nu o duc in service nu as vrea sa mai circul cu ea,astept sa vina maine un mecanic sa o vada.ms pt raspunsuri

Share this post


Link to post

Si pana la urma ai fost? Nu ne-ai povestit si noua!

Share this post


Link to post

Apropo, la rezolvarea amiabila tre musai ca amandoi combatantii sa aiba asigurare valabila.Altfel patiti ca mine(constatarea accidentului la politie , evitarea la mustata a amenzii pt asigurare expirata(mi-am facut una noua chiar azi)).

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...