Jump to content
Sign in to follow this  
ignatius

Vand Clio Symbol, 1,5 Dci, 2003

Recommended Posts

Vand Clio Symbol, diesel 1,5 dci, fabricatie, 2003, proprietar, nefumator, carte de service la zi, AC, ABS, servodirectie, full electric, stare impecabila, 105.000 km. La 30.000 km. in garantie s-a schimbat toata injectia, se stie ca din fabrica acest model a avut probleme cu injectia, acum nu mai sunt probleme , functioneaza impecabil, accept orice test. Acu 2 saptamani, am schimbat filtrul de motorina si filtrul de aer, si montat carlig de remorcare pe care nici nu l-am folosit, am acte la el si certificat de omolgare. Consum super mic: 4-extern, 5 -mixt si maxim 6 in oras, dar maxim si cu aer conditionat. Cu 46 litri am facut 1050 litri in conditii de mers cu 120 km/h si cu aer conditionat

Sau schimb cu Tico +diferenta.

 

PRET ?

post-677-1247488475_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Zi un pret! NU vrei un Matiz cu AC si 1000e?

Edited by titus

Share this post


Link to post
Zi un pret! NU vrei un Matiz cu AC si 1000e?

 

Comunica te rog frumos mai multe detalii despre Matiz, desi cred ca la diferenta asta nu prea cred, as vreo o diferenta de 2000 de euro, totusi sa vad ce masina ai si daca esti proprietar. Clio consuma mai putin decat Matizul .

 

Vand Clio Symbol, diesel 1,5 dci, fabricatie, 2003, proprietar, nefumator, carte de service la zi, AC, ABS, servodirectie, full electric, stare impecabila, 105.000 km. La 30.000 km. in garantie s-a schimbat toata injectia, se stie ca din fabrica acest model a avut probleme cu injectia, acum nu mai sunt probleme , functioneaza impecabil, accept orice test. Acu 2 saptamani, am schimbat filtrul de motorina si filtrul de aer, si montat carlig de remorcare pe care nici nu l-am folosit, am acte la el si certificat de omolgare. Consum super mic: 4-extern, 5 -mixt si maxim 6 in oras, dar maxim si cu aer conditionat. Cu 46 litri am facut 1050 litri in conditii de mers cu 120 km/h si cu aer conditionat

Sau schimb cu Tico +diferenta.

 

PRET ?

 

 

pretul este de 4500 negociabil in functie de cat de interesat ete de cineva de masina., masina functioneaza impecabil si nu are absolut nici o hiba ascunsa sau cine stie altceva la care sa va ganditi voi. O vand pur si simplu din motive care nu au legatura cu lumea masinilor.

Share this post


Link to post

4200 euro, ultimul pret

Share this post


Link to post

http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showt...mp;#entry435338

 

Consuma mai putin pt ca este pe motorina dar nici Matizul nu te face de ras. Tocmai ce am venit dintr-un traseu de 2000km si am avut 7,5% consum mediu, in mare drum de munte si autostrada (150km/h).

Edited by titus

Share this post


Link to post
http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showt...mp;#entry435338

 

Consuma mai putin pt ca este pe motorina dar nici Matizul nu te face de ras. Tocmai ce am venit dintr-un traseu de 2000km si am avut 7,5% consum mediu, in mare drum de munte si autostrada (150km/h).

Asa mult consuma un matiz? mi se pare enorm? 150 km/h ? interesant, prinde matizul atat? eu ajungeam greu cu cielo la viteza asta, dar ma rog, cu bine.

Share this post


Link to post

Am prins 160km/h (155 pe GPS). Cand nu e vant se poate merge asa de la un capat la altul al autostrazii. Motorul este nemaipomenit - echivalent euro3 cu toate ca el e euro2. Ofer 2000E diferenta. Iar referitor la consum, nici un Matiz nu o sa-ti ia mai putin de 6-7% in oras. Iar afara la viteza maxima ajunge si la 10 - 11%. Vezi ca e un topic special despre asta. Intereseaza-te inainte sa cumperi un Matiz!. Bafta!

Edited by titus

Share this post


Link to post
Am prins 160km/h (155 pe GPS). Cand nu e vant se poate merge asa de la un capat la altul al autostrazii. Motorul este nemaipomenit - echivalent euro3 cu toate ca el e euro2. Ofer 2000E diferenta. Iar referitor la consum, nici un Matiz nu o sa-ti ia mai putin de 6-7% in oras. Iar afara la viteza maxima ajunge si la 10 - 11%. Vezi ca e un topic special despre asta. Intereseaza-te inainte sa cumperi un Matiz!. Bafta!

 

da-mi detalii despre matizul tau, ce an de fabricatie, fotografii, locatie, istoric

 

Titus , e putin 2000 de euro, matizuri din 2005 se vand cu 2500 euro, diferenta convenabila si corecta ar fi de 2400 euro, mai gandeste si fa-mi o oferta corecta. In ultima luna am schimbat la a mea filtrul de motorina, filtru de aer, uleiul-castrol 10w40, filtru de habitaclu, am curatat instalatia de aer conditionat, masina consum , am fost in germania cu ea si am facut cam 6000 km, la drum intins cam 4,4 % la 110-129 cu AC. Matizul il iau ca sal vand ulterior.

Share this post


Link to post

linkul ti l-am dat si mai sus: http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showt...mp;#entry435338

 

as estima masina mea la minim 2000e, asta avand in vedere ca in ultimele 2 luni am bagat in ea cam 800e insemnand toate consumabilele, amortizoare, etc etc. Cred ca cel mai bine este s-o vezi, so conduci si poate ne intelegem si la bani. Eu vreau s-o dau pt ca la ce drumuri fac eu consuma ff mult. Nu imi place sa merg in oras cu masina. Folosesc bicicleta pt asta. Iar la drum intins am piciorul greu. Ca si idee eu fac in extern cam 500km cu un plin (35l). Un diesel mi s-ar potrivi mai bine. Singura problema pe care o are este aerul conditionat care nu mai baga rece. Asta o s-o rezolv daca ne intelegem. De altfel, eu nu folosesc aerul oricum.

Share this post


Link to post

Anunt valabil 4000 euro sau schimb cu matiz sau altceva mai mic, chiar si un cielo

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...