Jump to content
Sign in to follow this  
Lucian M

Despre Invertoarele Auto

Recommended Posts

Planuiesc sa-mi iau si eu un invertor auto. Vreau sa stiu ce putere trebuie sa aiba un invertor pentru a pune in functiune- sa zicem- un tv de 50 cm si maxim 50w consum, deoarece o persoana mi-a zis ca un imi trebuie ceva de putere mai mare de 100w pentru asa ceva. Am pus ochii pe un invertor de 160w, sigurante si protectii la supra-voltaj etc, alimentare de la bricheta sau baterie (cu clesti crocodil). Un invertor de 160w cu mufa usb am gasit la 70 lei http://diversshop.bizoo.ro/vanzare/171387/...00W-800W-1000W- deja am comandat doua bucati (pentru tata si cumatrul lui). Chestia e ca erau ultimele bucati, eu trebuie sa il mai imprumut pe al tatei cand o sa fie nevoie. Eu vreau sa am lucrul meu, sa nu umblu cu imprumutul. Stiu, veti zice ca, daca l-am luat, am sa testez. Voi face asta, dupa ce vine coletul, insa.

Din experienta voastra, o chinezarie de invertor ce calitati trebuie sa aiba si ce puteri de iesire suporta? Real, nu pe hartie.

Daca aveti acest accesoriu in masina, rog sa postati impresii.

Share this post


Link to post

Nu s-a mai discutat despre asta ?

Share this post


Link to post

Afli mai multe pe topicul acela. Poti regreta ulterior daca pui botul la o ieftineala, in sensul ca, nu vei putea folosi anumiti consumatori, mai pretentiosi, aia care consuma, doar, "pure sine".

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...