Jump to content
Sign in to follow this  
tarabostes

Matiz Cu Motor De 1 Litru?

Recommended Posts

Stiti sa existe si Matiz cu motor de 1 Litru? (nu Spark).

Share this post


Link to post

Da, exista :)

Share this post


Link to post

da si tu ceva detalii :)

in ce perioada s-au facut etc?

Share this post


Link to post

In RO nu s-au facut si din cate stiu nici nu s-au comercializat insa stiiu ca este Matiz-ul 2 (cel cu face lift) care am vazut destule in Grecia.

 

LE. uite o poza:

 

post-100-1246259874_thumb.jpg

Edited by Leutzu

Share this post


Link to post

Nu cunosc detalii :) . Am vazut in vara lui 2006 un exemplar in Atena. Arata cu totul altfel decit Matizul de Ro. Parca avea inscriptionat pe hayon "Matiz II". Mai multe nu stiu.

 

LE: Posturile similare si simultane confirma in buna masura identitatea aratarii ...

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Nu s-a mai discutat subiectul acesta ?

Share this post


Link to post

nu stiu, m-am contrazis din greu cu un amic, oricum in Ro nu cred sa se fi vandut daca si voi spuneti tot de Grecia sau alte piete

Share this post


Link to post

Daca s-a vandut in RO nu poate sa-ti spuna cineva, doar daca faci un referendum. Cert este un lucru: nu s-a produs in RO. Oricum, o parere mai avizata si mai rapida o poti citi aici: http://en.wikipedia.org/wiki/Daewoo_Matiz

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Nici nu s-au produs nici nu s-au vandut in RO decat SH. Un amic a adus unul din Italia si ghinionul lui l-a lovit in fata. A trebuit sa-si aduca piese de acolo (de tinichigerie).A fost imposibil sa gasesca aici ceva!

Share this post


Link to post

Si nu mergea sa ii puna botul de matiz 1? Adica structura e cam aceeasi difera doar unele elemente ale botului. Si asa am vazut unul albastru prin Galati acum vreo luna si mai era si unul britanic (da da, cu volanul pe dreapta) de vanzare la un pret aproape ridicol. Dar oare cine se complica sa invete sa conduca in stiul britanic pe sosele romanesti. Adica trebuie sa iti iei copilot pentru a depasi un tir in siguranta =))

Edited by raven84

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...