Jump to content
Sign in to follow this  
nicubarbu

Cursa Accelerare, Indeminare, Drift La Iasi 13-14 Iunie 2009

Recommended Posts

loc de desfasurare - parcarea ERA din Iasi

 

Ziua 1 (sambata 13 iunie 2009)

 

Incepand cu ora 11:00 se va lua startul proba de accelerare contra cronometru pe distanta de o optime de mila, adica 201 metri. Proba se va desfasura pe clase de concurs in functie de puterea masinilor.

Dupa acest concurs, in jurul orelor 13:00-13:30 pana la ora 14:00-14:30 va exista o pauza in care invitatii, concurentii si spectatorii vor putea lua pranzul.

Urmeaza concursul de indemanare (la aceasta proba voi participa si eu cu un Daewoo Matiz asa ca astept sa veniti sa ma sustineti), conceput de pilotul si colegul nostru Bogdan Marciuc, ce se va desfaura intre orele 14:30 si 17:30 si in functie de numarul celor inscrisi. Aceasta va fi o proba adresata in special soferului amator de zi cu zi, lucru incurajat de crearea unor grupe de concurs care sa nu dezavantajeze autoturismele de strada.

 

AFISUL SE POATE MODIFICA!

Probele din ziua intai a evenimentului sunt contra timp si vor fi cronometrate cu dispozitive speciale de masurare , aceleasi din campionatul national de raliuri.

 

Dupa terminarea probelor zilei intai va urma festivitatea de premiere a castigatorilor.

Urmeaza un concertul Sean Jay Dee Live impreuna cu Dj Mihai Popoviciu, care debuteaza cu o tombola.

 

 

 

Ziua 2 (duminica, 14 iunie 2009)

 

CAMPIONATUL NATIONAL DE DRIFT

CAMPIONATUL NATIONAL DE TUNING

CAMPIONATUL NATIONAL DE SOUND

 

In vederea asigurarii securitatii evenimentului vom fi asitati de Jandarmeria Romana, Serviciul de Ambulanta si Pompieri.

 

Relatii suplimentare la adresa http://forum.hpracingteam.ro/viewforum.php?f=27

Share this post


Link to post

Frumos, frumos !

 

Pacat ca e in capatul celalalt al tarii ! :-S As fi tras si eu o tura :D

Share this post


Link to post

O sinteza a acestui eveniment. E prinsa si evolutia matizului cu care am participat - cu toate ca timpul obtinut nu a fost de podium, prestatia a fost savurata de spectatori (am mers la spectacol si nu la timp).

 

Edited by nicubarbu

Share this post


Link to post

Finalul e frumos. Ce face o masina puternica si un pilot bun. A facut mai mult spectacol decat timp bun. Foarte frumos, m-am saturat de "cerculete" cu bmw-uri.

Cine era pilotul?

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Ultima masina din filmul de mai sus a fost un Nissan Sylvia 200SX de 450 CP condus de Onofrei de la GTT Racing Brasov.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...