Jump to content
Sign in to follow this  
autom

Hipocare Pompieri

Recommended Posts

Sper sa nu supar un moderator cu acest anunt .

 

Sunt Mircea, de profesie Pompier militar , asa cum reiese si din profilul meu, angajat intr-o unitate din Bucuresti.

 

Colectivul din care fac parte este unul inimos, deh, asa sunt pompierii :) ), si am dori sa facem ceva mai neobisnuit.

 

Vrem sa reconditionam Hipocare de pompieri.

 

Ne gandim ca prin salvarea acestor piese de muzeu se va pastra istoria zbuciumata dar frumoasa a meseriei noastre.

 

VA rog, daca aveti de stire, sau stiti vre-un sat in care se afla o asemenea piesa de muzeu, sa imi dati de veste.

 

Mentionez ca dupa reconditionate acest mobil nu va fii instrainat (vandut) asa cum se obisnuieste cu atelajele hipo comercializate pe marginea drumurilor.

 

Multumesc mult si sper ca acest apel al meu sa aiba succes.

 

Postez cateva poza sa se vada ceea ce cautam.

 

Ps. Obiecteler resaturate vor fi expuse la loc de cinste la intarile unitatilor noastre.

 

ps. 2. Ca sa se vada ,,nebunia,, colegilor mei, aveti in foto ultima lor isprava. Cat timp am fost in concediu au facut un mic RK la autospeciala mea si binenteles, au vopsit-o. A iesit un pic mai neconventionala si zic eu ca e chiar draguta...

 

ps 3. daca doriti, puteti sa puneti si intrebari vizavi de munca de pompier, la care, binenteles, ma voi stradui sa raspuns cat mai in detaliu

post-3058-1243260455_thumb.jpg

post-3058-1243260470_thumb.jpg

post-3058-1243260505_thumb.jpg

post-3058-1243260527_thumb.jpg

Share this post


Link to post

foarte frumos din partea ta si a colectivului ca v-ati gandit la acest lucru..si de admirat loialitatea fata de munca pe care o depuneti..va urez succes si daca vad ceva am sa dau de veste

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...