Jump to content
Sign in to follow this  
sprite

Becuri H4 Philips Vision Plus pe Tico/Matiz

Recommended Posts

@Senna: a zis cu 2 randuri mai jos "Pentru cei interesati, am dar 72 RON pe acest set." :)

 

Si pana la urma nu a raspuns nimeni: cum se schimba pozitiile la Matiz?

Share this post


Link to post

Daca-mi amintesc bine, becul de pozitie la Mtz este din acela cu doi bumbi pe fasung, care se infileteaza un sfert de tura in soclu.

 

Si iar daca-mi amintesc bine, soclul se introduce in gaura speciala din corpul farului, fara infiletare, pur si simplu se intepeneste acolo.

 

Eu parca asa tin minte.

Share this post


Link to post

Nu e clar nici aici... dar poate ajuta.

post-4063-1168204636_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Mi-am cumparat un set de SilverVision pentru Matiz.

De fapt umblam dupa NightVision, dar astea erau la oferta :D

Din cate am vazut, doar NFS mai are (sau avea, prin 2005) SilverVision. Daca nu as avea ciuperca din far, nici nu m-as mai uita la alte becuri: sunt special facute pentru situatia asta. Adica nu mai trebuie sa vezi scarbosenia aia de cap de bec nefinisat - de toata jena, oricata lumina ar da. :X

Cat despre luminozitate, nici nu-mi fac probleme: :thumbl:

Share this post


Link to post
Daca-mi amintesc bine, becul de pozitie la Mtz este din acela cu doi bumbi pe fasung, care se infileteaza un sfert de tura in soclu.

Nu, e ca becu' de pom, doar sticla, fara dulie; se infige direct in suport. Cod W5W.

post-14-1169652805_thumb.jpg

post-14-1169652814.jpg

Edited by sprite

Share this post


Link to post
Din cate am vazut, doar NFS mai are (sau avea, prin 2005) SilverVision.

Avem, avem...

Share this post


Link to post

Vreau si eu pe tico, sunt din craiova !

Am inteles ca H4 Philips Vision plus sunt cele mai bune calitate/pret !

 

Vreau sa ma ajutati si pe mine , deoarece pe site'ul Aspad nu pot comanda nimic , sa-mi spuneti pt Craiova daca stiti un loc la sigur unde pot sa intru in posesia unor asemenea becuri !

 

Multumesc !

Share this post


Link to post

Tocmai am inchis telefonu cu Aspad. Nu mai au seturi Blue Vision la 72 ron :( cica peste o luna. Au doar separat la 34.5ron becul de far si 11ron perechea de pozitii, deci se ajunge la 80ron. Altceva n-au.

La Augsburg Militari: Vision Plus 20ron bucata, Power2night GT 130 - 40ron perechea, Power2night GT 150 - 60ron perechea, Blue Vision 40ron bucata si bulbii cu acelasi nume 12ron perechea.

Share this post


Link to post

Cu ajutorul unui coleg de-al nostru am aflat ca putem face rost de becuri Philips si de la AutoAccesorii.ro cam la acelasi pret ca la reprezentanta Aspad, cu mentiunea ca nici ei n-au acum mai nimic :) ) dar mi-au promis ca ma anunta cand primesc urmatorul transport. Va tin la curent, daca o sa vrea cineva ceva sa-mi spuna si-i iau si lui ;)

Share this post


Link to post

As vrea si eu sa-mi schimb becurile de la tico si as vrea sa-mi pun Philips Vision Plus.M-ar interesa sa stiu unde as putea gasi si la ce pret.

Share this post


Link to post

Augsburg Titulescu - in jur de 50 ron

Share this post


Link to post

Multumesc.Maine daca am timp ma duc sa le cumpar si poate le si montez.

Share this post


Link to post

Augsburg Militari. Au toata gama Philips. Vision Plus este 56 RON setul de 2 bucati H4.

Share this post


Link to post

Scump domne scump. Dincolo (Aspad) era mai ieftin (40 ron perechea Vision Plus H4). Sau in Vitan. Carabusu, tu nu esti in Piatra Neamt???

Edited by Senna

Share this post


Link to post
Augsburg Titulescu - in jur de 50 ron

 

 

@-) NFS-ule'......acolo a inchis...definitiv...poate Colentina sau Militari!

Share this post


Link to post

#-o Aoleo, asa e... mi-amintesc, cind am fost ultima oara acolo, acu vreo luna... i-am auzit vorbind de chestia asta.

 

Hmm... ala de pe Titulescu imi convenea cel mai tare. Militari e cam departe... iar in Colentina unde anume!??!?

Share this post


Link to post
iar in Colentina unde anume!??!?

 

 

Nu e bine sa "criticam"

...dar in Colentina este pe Str.N.Apostol, nr.2-4, sector 2 , adica undeva pana/dupa capatul lui 21 pe dreapta...deci si asta si cel din Militari...

...tot pe unde intra vantul in Bucuresti, apropo de Titulescu, :grumpy:

Edited by PYF

Share this post


Link to post

Ba da,sunt din Piatra Neamt,dar avem si noi Augsburg in oras asa ca locatia nu ma prea interesa(eu as fi vrut sa stiu o firma care le distribuie si un pret informativ),oricum am sa mai duc si pe la alte magazine inainte daca am timp.

Edited by CARABUSU

Share this post


Link to post

Eu am mai vazut si prin benzinarii. La Agip am vazut sigur in 2 locuri, la BIG Berceni si la Muncii. Nu stiu daca e in toate benzinariile (eu nu prea alimentez de la ei) dar totusi in unele au.

E de cautat si pe acolo.

Share this post


Link to post

salut !

 

mi-am pus si eu blue vision ultra pe matiz H4 si W5W..sunt superbe...imi dau lacrimile de cum s-a transformat noaptea si ziua chiar cu tenta de albastru de la w5w :X

 

am gasit in constanta de la C&C tunning de pe Bd. Tomis dar la un pret exorbitant..490.000 ROL bucata de blue vision...si am facut prostia sa iau, numai ca dupa 2 ore sa dau comanda la http://www.autoaccesorii.ro/ de w5w`uri, unde veneau si la set cu H4 la 700.000..800.000, toate 4 ! Invatare de minte. Am facut comanda ieri si azi mi-au sosit.

Share this post


Link to post

Interesat cineva de Philips Vision Plus H4, deoarece eu vreau doar 2 bucati, si sa poti cumpara de la ASPAD, trebuie ca factura fiscala sa fie de minim 50 ron, f tva.Mentionez ca pretul este in jur de 20-22 ron cu TVA inclus/bucata.

Edited by AZH

Share this post


Link to post

Pe mine m-ar interesa W5W daca au si daca merg cu Vision Plus.

Si ce pret au ?

:) >-

Edited by CristiP

Share this post


Link to post

AM cumparat ieri si mi-am montat azi becuri Philips Visionplus 50% cred - 50 ron = set 2 becuri 55/60 12v + pozitii 15 ron = 2 becuri 5w5, se monteaza usor daca aveti tubulare care sa desfaca cele 3 suruburi, nu insist, pe zi le-am probat ca astept sa dea intunericul se vedea diferenta clara, doar ca eu am geamurile de la far zgariate si palarii din alea sa nu bata la lume in ochi (la cati matiji m-au orbit am renuntat sa mai dau fleshuri) aceasta este. Becurile le-am cumparat din targul Vitan cladirea noua pe stanga langa reprezentanta Daewoo domnii de acolo ziceau ca ei sunt importatori directi de la Aspad, Succes, merita toti banii.

Edited by [mgs]parazitu'

Share this post


Link to post
Interesat cineva de Philips Vision Plus H4

M-ar interesa pe mine,te anunt maine daca ma hotarasc,dar mai e o problema,transportul,tu esti din Bucuresti,eu din Piatra Neamt.

Share this post


Link to post

Achizitionat de la userul @Mad MAX, Blue Vision Plus Philips, montat in weekend si facut un drum de 500 km, noaptea.Sunt super OK, acum am si eu lumini.Mentionez ca cele stock incepusera sa sa vada galben(alias faruri Dacia 13XX).

Sunt super multumit de ele. Daca nu sunteti multumiti de lumina actuala,merita sa faceti investitia.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...