Jump to content
Sign in to follow this  
CatalinC

Bebelushu Verde

Recommended Posts

nu am mai scris demult ca nu am mai avut cu ce sa ma laud :P da acuma e ceva pe tico de 2 zile care-mi place mult :)

Am dotat bebelu cu o statie radio CB :D ,momentan am doar o antena mica de 30 da urmeaza sa fie una de 1.5 m :) )

post-4301-1245848102_thumb.jpg

post-4301-1245848112_thumb.jpg

post-4301-1245848123_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Razi si un aparat de da bonuri de casa si il faci taxi =)) Am glumit, fara suparare... E util asa ceva, mai ales daca faci drumuri pe afara, comportament exemplificat de Dl. Mircea in topicul despre soferi de tiruri, unde el fiind cu turismul, intreba soferul din fata daca are drum liber pt depasire, etc, etc. Acum stiu ca probabil asta a fost un moft de-al tau, dar tie iti e si util? Nu zic nimic daca zici ca nu e util, ca stiu cum e sa bagi bani in ceva care nu merita decat pt tine :D Hai noroc si la mai mare!

Share this post


Link to post

e utila ca io sunt din br si am fac in buc :P deci fac drumuri :) fac cam 25-26 k km pe an :P ,mai mult si de fun am luat-o e interactiva si a fost o dambla dea mea :ad sub masa: sunt un electro holic :D

laurentiu nustu daca am voie sati dau aici situ da o sati dau pe om,260 ron la oferta cu antena micro 30 de 30 cm nu e ea prea buna da bate afara vreo 4-5 km :) sau mai bine cauta pe google \"artero\"

Modelul e TTI TCB 500 :)

nu ma su[ar ,as prefera sa rad o antena mai lunga,ca din pacate aici marimea conteaza =))

Edited by CatalinC

Share this post


Link to post

Ma gandesc si eu sa-mi iau asa ceva ca alternativa la un detector de radar, ca recent mi-am luat prima amenda pentru viteza la Tusnad. O fi buna, n-o fi buna macar nu m-as plictisi in masina, mai am cu cine schimba o vorba ;) !

Share this post


Link to post

nu,ca banuiesc ca nu ai toate nr de telefon ale tuturor dupa sosea :) ,aici vb moca si pe statie nu e ca la mobil sa poata vb ambi odata,vb unu restu asculta si tot asa :P are altprincipiu de functionare statia radio fm/am .E buna si pe serpentine cand dai de un tir in fata ta,te bagi in zeama colegu se poate sa te depasesc :P

 

 

"Nu, banuiesc ca nu ai toate numerele de telefon ale celor de pe sosea; aici vorbesti moca si pe statie nu e ca la mobil sa poata vorbi ambii odata, vorbeste unul si restul asculta si tot asa. :P Are alt principiu de functionare statia radio; e buna si pe serpentine cand ai un tir in fata ta : "Colegu', pot sa te depasesc?" :P "

Edited by Wolfman
Ma dor ochii cand citesc posturi ca cel de mai sus, esti amabil sa folosesti si ceva semne de punctuatie???

Share this post


Link to post
Nu e ca si cum ai vb la mobil ? :D

=)) We, mi-s inginer, stiu ce e aia statie :D Ma gandeam ca e legala , sau ilegala ca vorbitul la mobil in timpu condusului?

Share this post


Link to post
e utila ca io sunt din br si am fac in buc :P deci fac drumuri :) fac cam 25-26 k km pe an :P ,mai mult si de fun am luat-o e interactiva si a fost o dambla dea mea :ad sub masa: sunt un electro holic :D

laurentiu nustu daca am voie sati dau aici situ da o sati dau pe om,260 ron la oferta cu antena micro 30 de 30 cm nu e ea prea buna da bate afara vreo 4-5 km :) sau mai bine cauta pe google \"artero\"

b-( :dizzy:

 

N-am inteles nimica...

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Da oamenii mai e obositi,acuma m-am trezit odihnit dupa cateva ore de somn :D .

Deci statia e TTI TCB 500,e la oferta pe situ ARTERO la 260 ron,in bani astia intra si o antena cu talpa magnetica micro 30,de 30 cm lungime :) ,pentru detalii baga un google cu ''ARTERO''.

SUnt si alte promotii :P

 

augustin e legala bre,ca emite doar pe 4W, de acolo in sus trebuie licenta de radio amator .

Edited by CatalinC

Share this post


Link to post
Da oamenii mai e obositi,acuma m-am trezit odihnit dupa cateva ore de somn :D .

Deci statia e TTI TCB 500,e la oferta pe situ ARTERO la 260 ron,in bani astia intra si o antena cu talpa magnetica micro 30,de 30 cm lungime :) ,pentru detalii baga un google cu ''ARTERO''.

SUnt si alte promotii :P

 

augustin e legala bre,ca emite doar pe 4W, de acolo in sus trebuie licenta de radio amator .

=))

Share this post


Link to post

zi-mi zi de ce razi ca deja ma simt prost =)) ,recunosc ca nus un geniu al statiilor radio si posibil sa nu stiu sa vb in termeni tehnici in domeniu asta :P

 

 

 

hmm ma prind greu azi =)) ,io zic ca e legal sa vb la ea sau poate nu e ce sa-i faci,nu exista hands free bluetooth pentru ea ,repede tu corectule :P

Edited by CatalinC

Share this post


Link to post

Foarte funny bebelusul tau... imi place foarte mult ca ai grija de el si ca tot timpul mai faci ceva imbunatatiri sa ii usurezi viata de "porcusor".

Sa il stapanesti sanatos si mute mii de kilometrii impreuna!

Share this post


Link to post

ok ma mai trezesc si io sarmana si multumesc la fel de urari :) .

 

ca inbunatatiri noi pe la bebe.

Woofer :D si buton deschidere portbagaj .

 

Butonu care e in locu butucului,vad ca rezista cu brio la apa,deci chiar e water prof. :D

 

cemai trebuie acuma e sa caut o mocheta groasa care so folosescpe post de politza.Sa ste dreapta.Nu ca cea din poza.

Aia de logan pare destul de solita .TREbuie sa caut, acuma nu e prea mult timp. :P

post-4301-127436838305_thumb.txt

post-4301-127436839908_thumb.jpg

post-4301-127436841904_thumb.jpg

Edited by CatalinC

Share this post


Link to post

Wooferul e Xlopd cu amplificator incorporat? Daca da, am avut si eu asa ceva si cred ca in Tico face ceva zgomot. Eu l-am avut pe masina tatalui meu inainte sa am Tico.

 

Buna ideea cu butonul!ok.gif

  • Like 1

Share this post


Link to post

da,e si activ,face destul ptr un tico :D ,misca oglinda interioara.se simtesi in plaman. :) .Imi place ca se aude frumos in interior afara nu se aude nimic :P .Ca nu trebuie sa intoarca capu toti cand trec cu muzica in blana.

Tico emasina de bass :D neavand portbag.subwooferu zici ca e langa tine.si fiind mica e si mai bine.

 

Acuma configuratie audio e innalte si unpic medii pe fata din boxele din bord si wooferu ptr bass.

 

Am dat din cass bassu la -10 ,mediile -8 si innaltele -2 .wooferu il tin la jumate pe statie si jumate si volumu din cass.ca are si control volum.pot sa-i dau si ATT din cass.

Edited by CatalinC

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...