Jump to content
Sign in to follow this  
adisoru

Campania Service Chevrolet Pentru Posesorii Daewoo Matiz

Recommended Posts

Mircea,esti sigur de ce zici? Ai beneficiat de aceasta oferta? Eu am fost refuzat in service Radacini Bd. Timisoara pe motiv ca ei repara numai Opel si Chevrolet si nu au auzit de aceasta oferta.Telefonic am fost refuzat la toate service-urile Radacini din Bucuresti pe motiv ca ei nu au auzit de aceasta oferta iar cand le-am spus ca pe site-ul Chevrolet.ro scrie ca de acesta oferta beneficiez la orice dealer Chevrolet au spus sa ma duc pe site-ul Chevrolet.ro ca ei sunt Radacini si nu au nicio oferta pe site.La numarul de telefon ( info line ) de pe site-ul Chevrolet.ro am sunat si nici ei nu stiau de aceasta oferta,motivand ca ei dau informatii doar despre masini noi.Am trimis mail si nu am primit raspuns.

Intradevar,vad ca pe site-ul Di-Bas Fundeni apare aceasta oferta,o sa sun si acolo sa vad ce si cum dar cred ca o sa fiu refuzat elegant.Pana atunci toate cele bune.

Share this post


Link to post

Niste mincinosi...si niste hoti...

Dupa cele spuse de Nonel nu cred ca mai e nevoie de comentarii!

Share this post


Link to post

Mai ce va agitati aiurea! Sergiule, ai dat telefon la vreun hot si mincinos din asta? Nonel, te rog da telefon la service-urile pe care ti le-am expus eu. Si da, am beneficiat de oferta.

Share this post


Link to post

Din punctul meu de vedere service-urile GM practica un sistem de hotie pe fata!Cel putin la pretul pieselor si mai cu seama la preturile aferente manoperei!

Share this post


Link to post

Ia-ti mercedes. Si o sa dai 120 ron +tva pe ora de manopera. Sau Land Rover cu 280 ron/ora si 300 ron un filtru de aer.

Share this post


Link to post

Nu sunt ironic. Sunt realist! Cand am cumparat Lacetti am fost constient ca o revizie va fi cu 100% mai mare decat la Nubira, atat timp cat fac reviziile in service. La nubira ma costa pana in 400 ron o revizie, la lacetti ma costa 900 ron. Trebuie tinut cont de asta cand faci o achizitie. Ca noi "rumanii" n-o facem, e alta gasca-n alta traista si d-aia vezi pe strada masini de lux care n-au facut revizii de cine stie cand.

Share this post


Link to post

Mircea,ai beneficiat in Bucuresti de aceasta oferta sau un Targoviste la Expocar?

Share this post


Link to post

In Bucuresti, pentru o masina de serviciu cu 150000 km la bord. La Targoviste cand am fost ultima oara (inainte de Paste) imi povesteau ca vor aplica campania dupa vreo 2 saptamani pentru ca nu primisera inca stergatoarele gratuite ce se acordau si din acest motiv faceau programari un pic mai tarziu.

Share this post


Link to post

Ai ca am luat un cleste ca sa pot scoate cu el vorbele de la tine :) . La ce service in Bucuresti ai fost?

Share this post


Link to post

E mai simplu sa citesti posturile mele anterioare si-ti dai singur singur seama la care. ;)

Share this post


Link to post

Am citit posturile tale anterioare dar pe siteul Chevrolet.ro,dealerul Expocar apare ca distribuitor,nu si service.

Share this post


Link to post

In Bucuresti Expocar nu are service. Are in alte localitati- Targoviste, Slobozia, Constanta ( www.kamsas.ro pentru detalii). Eu am trimis masina de la servici la Di Bas, pentru ca la G&P nu aveau programari cand vroiam eu. Dupa cum spuneam si anterior, au schimbat uleiul si filtrul, i-au montat 2 stergatoare oprindu-le pe cele de pe masina si mi-au dat o lista cu vreo 3 repere ce trebuie inlocuite, insa nu se poate la ei cel putin deocamdata, pentru ca nu aveau piese. Oricum, la circa 80 ron ora de manopera nu merita sa schimbi un brat de fata la ei, ci intr-un service mai subtire.

Share this post


Link to post

Multumesc mult pentru raspuns.Am trecut si eu azi pe la Di Bas dar nu aveau program :) .

Share this post


Link to post

Fratele meu are un Matiz si a fost la Radacini pe bdv Timisoara, langa Plaza la inceputul lunii mai. A completat acolo un formular si i-au pus ulei si filtru de ulei GM, i-au dat lamele noi de stergatoare si i-au facut o verificare a masinii. I-au mentionat doua repere ce trebuie sa le schimbe in urmatoarele 3 luni. A fost foarte ok mai ales ca a platit in jur de 125 RON pe toate chestiile astea. Si...culmea au fost si foarte amabili la receptie!

Share this post


Link to post

Am facut si eu ITP-ul la Radacini Ferdinand zilele astea si am vazut afise cu promotia si la ei. Am si intrebat si au confirmat ca e adevarat.

post-5090-1245684364_thumb.jpg

post-5090-1245684371_thumb.jpg

post-5090-1245684377_thumb.jpg

post-5090-1245684385_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...