Jump to content
Sign in to follow this  
TYBY

Cielo Euro 3-2004

Recommended Posts

Vreau sa-mi vand "barcuta" si nu vreau sa pierd mai mult decat e firesc dupa 9 luni de zile si 7000km parcursi.

Datele problemei:Cielo standard E3-iunie 2004

Pret factura:7490E(curs iunie 2004:1Euro=40600)

Pret cu toate dotarile si imbunatatirile:8450Ex40.600=343.070.000lei

Dupa un an vechime marea majoritate a societatilor de asigurari practica un procent de uzura de aprox.10% , rezultind o valoare asigurata de 7650E.Vi se pare aceasta suma un pret onest pentru revanzare , tinind cont de faptul ca Euro nu depaseste astazi 37.000lei?

Astept parerile voastre argumentate.

Multumesc.

 

PS.Dupa parerea mea pretul este corect in conditiile in care un Cielo din '99-'00 se vinde cu 5000-5500Euro si are peste 80.000km.(sursa:autovit)

Share this post


Link to post

Si inca ceva:

Duminica am fost in targul auto din Pitesti si am vazut un Executive DOHC Euro 2 la numai 7100Euro-negociabil.(zicea ca e 2004)Mi-am zis ca e cu adevarat chilipir pentru cine il va cumpara.I-am dat roata de mai multe ori si am inceput sa inteleg de ce pretul era atat de mic:masina era de fapt din 2003,avea muulti Km si pe deasupra fusese lovita toata partea fata.Multi se bucura cand gasesc un pret bun la un SH insa fara a se gandi ca nimeni nu e tampit sa piarda 2000E la o masina care este in regula.Din aceasta cauza nu mi-a pasat niciodata de comentariile agresive ale unor "anumiti cumparatori" si mi-am vandut masinile unor oameni care cumpara "masina" si nu cumpara "pretul". [-X

 

@iuzar

Multumesc.

Edited by TYBY

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...