Jump to content
Sign in to follow this  
Abram Burel

Masa Rotunda Despre Ce Vrea "iuzar"-ul De La Internet

Recommended Posts

Mare oferta, mare (poate ca e chestie de Bursa, dar mai degraba e de discutie, cu toate ca, trebuie sa recunosc ca, are un iz comercial vadit) :D

Deci...

Se cauta doritori in a participa joia asta pe seara la o dezbatere pe tema: "ce faceti pe/ ce vreti de la/ Internet sau furnizorul vostru de..."

Se asigura:

- transport de la Polivalenta la locul de intalnire (undeva in centru) si (eventual inapoi)

- amintiri placute

- dicutii inteligente (abilitati de engleza pot fi utile)

- jucarioare cadou

- un becoled "custom" gratuit

- o bere (i)legala

- perspective de "colaborare"

Daca sunteti interesati, abia astept sa postati aici. Daca nu, vin eu joi si tot iau pe cineva cu japca :D

Share this post


Link to post

Da' spune bre mai clar despre ce e vorba!

Si despre ce fel de jucarioare cadou e vorba? Poate sunt interesata :D

Share this post


Link to post

Oricum e trecut de 12, da' totusi nu cred ca ai noroc ...

Share this post


Link to post

Scuzati lipsa de... interes de care am dat dovada.

E vorba de 2 sesiuni (din considerente de numar de participanti s-a spart in doua, dar cele 2 sesiuni sunt identice, fiecare participa la una singura): de la 5,5 si 7,5 pm, azi la Novotel, pe Calea Victoriei (circa 7 km de la Polivalenta).

Chestia e organizata de o firma de consultanta care vine pe un proiect dintr-un program EU legata de dezvoltarea broadband. Am aflat foarte tarziu, ca asa e pe la noi, de unde si anuntul precipitat. Din pacate am fost ieri numai pe drumuri si in fereastra in care am incercat forumul nu prea mergea... deloc :( apoi m-a rapus somnul

Nu stiu exact despre ce jucarioare e vorba, dar am fost asigurat ca v-a fi interesant. Evident ca rezultatele discutiilor vor fi facute cunoscute ulterior participantilor.

 

Eu voi fi toata ziua online, dar ca sa prevenim situatia in care forumul nu va merge sau poate voi avea eu probleme cu el, contactati-ma pe mess (abram_burel).

 

Ma gandesc acum ca ar mai fi o varianta cea cu Mahomed care vine la... club. Adica dupa ce termina oamenii treaba acolo, sa-i aduc la locul faptei. Bem si noi o bere... Oricum, ce-i ce au timp si vor sa stea mai confortabil (cu siguranta insa nu o sa se fumeze :) ), sunt rugati sa-mi trimita preliminar (mail abram_burel la yahoo) urmatoarele date:

- varsta (sorry fetelor)

- de unde au netul

- banda (down/up)

- ce fel de servicii mai vin la pachet (telefonie, tv, etc.)

- un numar de contact (asta e pentru mine sa pot da de voi)

Astea pentru a simplifica partea administrativa la locul faptei. Se vor folosi datele personale (ID mess, email), strict in scopul organizarii si nu vor fi transferate sub nici o alta forma in alta parte.

 

Hai sa va vad :)

 

 

Am uitat sa zic: la hotel se va vorbi Ro, iar la locul faptei Ro/En dupa cum ne descurcam, in functie de numarul de beri :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...