Jump to content
Sign in to follow this  
ROV

Cruise Control Leganza

Recommended Posts

Salutari,

 

Am vazut unele kituri de cruise control insa sunt sceptic in ceea ce priveste lucrurile universale. Stie cineva de unde se poate cumpara un Cruise control pentru Leganza?( ma refer la kitul complet) 

 

Din cate am vazut este compus din maneta din stanga ce incorporeaza si controlul farurilor si semnalizare, un motoras pozitionat pe undeva pe langa coloana de directie si un buton de on off poziionat central langa avarii . Una din intrebari ar fi urmatoarea : Ce presupune un kit complet ? Leganza are cumva deja trase cablurile pentru cruise control? ( am inteles ca ii trebuie semnal de la tach si vss) Stie cineva oameni in afara tarii sau in tara , care dezmembreaza o Leganza ce are si cruise control? 

Edited by ovi_jer

Share this post


Link to post

Cruise Control presupune asa: maneta, dar aia pentru stergatoare, nu pentru faruri, butonul On/Off din bord, actuatorul si ECM-ul propriu zis care se monteaza sub bord, un cablu care se leaga de la actuator la pedala de acceleratie, o alta pedala de acceleratie, o alta pedala de ambreiaj. Leganza fara CC nu are prevazuta instalatia si trebuie deci refacuta. In legatura cu pielea se poate cumpara de la ACSA nou-nouta e cam 400 RON elementul si 80 buretele. Ma duc io azi la cineva care cica are niste scaune bune.

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...