Jump to content
Sign in to follow this  
ktn91land

Statii Gpl In Bulgaria

Recommended Posts

Stie cineva daca benzinariile din Bulgaria obisnuiesc sa comercializeze si GPL? Si cam pe unde...

Urmeaza sa fac traseul: (Giurgiu)Ruse-Varna-Burgas si retur...

Multam'

Share this post


Link to post

Statii GPL gasesti mai des decat in Romania, aproape ca nu exista benzinarie sa nu aiba GPL, ba chiar ai sa observi ca aproape orice masina mai veche la ei are GPL sau ca se simte un miros de gaz uneori pe la ei pe strazi. In Varna, in partea de vest a orasului (inspre autostrada), am alimentat de mai multe ori de la un OMV, am mai alimentat si la statiile Rompetrol din Kavarna sau langa Albena, in Kranevo, etc. Cu pretul, e cam ciudat, in septembrie am alimentat mai scump decat in Ro (cam cu 0.2 ron/litru), la inceputul lui ianuarie era mai ieftin cu 0.5 ron decat la noi, benzina insa era mai scumpa cu 0.5 ron. De atunci insa, s-au schimbat si la noi preturile, asa ca nu mai stiu.

In concluzie, mergi linistit, mai greu gasesti statii GPL la noi decat in Bulgaria. Pistolul de pompa e identic cu cel de la noi.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Multumesc! m-ai linistit. De pret nu-mi faceam prbleme. Cred ca nu avea cum sa fie o diferentza pre mare!

Share this post


Link to post

Orice OMV, Lukoil sau Rompetrol au GPL. Bunicel. Te sfatuiesc sa stai langa tipul ce alimenteaza si sa vezi intai cat arata pompa, apoi mergi si platesti. Obiceiul "arde-l pe roman!" exista, asa ca te taxeaza in plus pe fata.

 

Bafta si Drum Bun!

 

Costel

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...