Jump to content
Sign in to follow this  
alexspeed

Schimbare Pompa De Frana

Recommended Posts

am un tico din '95 si am probleme cu franele...cand tin f bine...cand nu tin deloc.. si am cumparat o pompa de frana noua. si vreau sa o schimb eu. ce imi recomandati? sa merg la un service sau sa ma bag eu?

Share this post


Link to post

Pai, daca esti inginer "bagate", daca esti doctor alege service-ul.

Glumeam, dar daca nu ai cateva cunostinte minime de mecanica eu zic sa apelezi la mesteri, este mult mai ieftin (daca rupi vreun filet este mai scump) si mult mai sigur (avand in vedere ca este vorba despre frana - o singura data daca nu functioneaza....)

Share this post


Link to post

am schimbat-o, am facut aerisirea...totul ok..doar k tine de la mijloc. am inteles k e pompa stricata...cu toate k e noua. si inca ceva, e normal sa curga lichid de frana pe langa pistonul pompei? ca atunci cand am amorsat-o mi-a curs lichid pe acolo.. e normal?

Share this post


Link to post

Nu e normal. Misto e ca facand aceasta operatie in spatele blocului, ai pierdut si garantia pompei de frana.

Nu mai folosi prescurtari IRC!

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

da... am pierdut garantia :( ...dar am vorbit cu tipa de la magazin si a zis ca poate ma rezolva ea...dar ar fi buna o factura de la un service si o constatare ca e stricata, mi-a zis sa am rabdare pana maine... acum trebuie sa astept . o sa anunt daca am rezolvat problema.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...