Jump to content
Sign in to follow this  
Mike1

Intretinere - Revizii Rutina

Recommended Posts

As tinde sa spun ca nu ar conta asa de mult preturile atata timp cat masina este tratata cu maxima atentie .

Ma refer aici la momentul absolut neplacut in care mecanicul se urca la volan ca "asa trebuie", de parca eu nu pot manevra masina cu maxima atentie pana la rampa!

Sau posibilitatea reala sa te pacaleasca la piese.

Spuneti-mi voi daca sunt deplasat sau sunteti si dumneavoastra in asentimentul meu? Merci!

Share this post


Link to post

Ai dreptate!

Share this post


Link to post
Guest Mecmar

Perfect de acord cu tine! :) >-

Share this post


Link to post

Si totusi revenind la intrebarea initiala a post-ului, care ar putea fi "service-ul ideal"?

Share this post


Link to post

service-ul ideal ar fi la tine in garaj :) >- si nu e o gluma. ana e un bun exemplu :thumbl:

 

sau sa te insori cu fiica unui mecanic bun. sau chiar cu ana :X :mrgreen:

Share this post


Link to post

Mecanicul cind se urca la volan trebuie sa puna o punga pe scaun, o protectie, ceva.

Te fac la piese si consumabile de nu te vezi, intr-adevar.

Cel mai bun service pentru untretinere curenta e la tine in garaj, fara gluma, dar garantia te obliga sa mergi pe la gigei.

Si totusi ... daca esti sigur ca poti face singur operatiunile trecute in cartea de service si intretinere, atunci poti trece pe la service agreat Daewoo doar pentru schimbul de ulei motor, cu materialele tale si te costa maxim 300.000ROL, la care adaugi la misto o verificare articulatii.

Nasulia e ca in cartea de service trebuie sa ai 2 stampile, una cu revizii si una cu uleiul si aici poti sa negociezi cu seful pentru stampila de revizie. Fara stampilele de revizie si schimb ulei nu poti beneficia de garantie!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...