Jump to content
Sign in to follow this  
Dj_Dark

Acordati Prioritate Cainilor?

Recommended Posts

=)) =)) Super tare, am crezut ca doar la Constanta se poaate intampla asta. Recunosc ca odata nu am oprit si l-am claxonat... Dar de atunci tot timpul ii las sa treaca :-B

Share this post


Link to post

Pai probabil nu grabea traversarea :) .

Share this post


Link to post

Ii las sa treaca din 2 motive: 1. sunt mai inteligenti ca oamenii si trec pe la colturi, pe zebre si pe la semafor, in general. 2. prefer sa astept sa treaca ei decat sa imi sara in fata masini si sa ma bucure pentru cateva zile cu un mers pe jos.

Share this post


Link to post

SI eu am remarcat odata fenomenul, dar de cele mai multe ori, cainii care i-am intalnit pe strada traversau haotic si nu de putine ori a trebuit sa pun frane bruste pentru a nu avea un patruped pe constiinta. Asta e cel mai grav, sunt cativa caini care stiu sa traverseze regulamentar si pentru care, cu siguranta opresc si sunt multi altii care traverseaza complet de aiurea si care in anumite situatii nu ai cum sa ii eviti pentru ca risti sa faci un accident cu cel din spatele tau. Iar daca tu conduci un matiz si ai un tir in spate (situatie reala prin care a trecut socrul meu in Movileni)...... 8-X 8-X 8-X

Share this post


Link to post

Eu cred ca imita oamenii... au inteles ca pe acolo e de trecut ca nu te face poster nimeni si s-au conformat. or fi ei vietati necuvantatoare dar zau daca nu am vazut oameni muuult mai redusi ca un caine. Si da... acord prioritate in general... multi au zis ca sunt sarit :)

Share this post


Link to post

Daca nu vrei sa-ti treaca prin condensor sau radiator impreuna cu bara si ce mai tine de partea de vopsitorie/tinichigerie, nu opresti sa acorzi prioritate. Si mai frumos este cand vezi ca patrupedul merge agale pe trecerea de pietoni, cum multi semeni se taraie, in virtutea dreptului la libera circulatie pe drumul public. :spumelagura:

Share this post


Link to post

Mi s-a intamplat de 2 ori. O data traversa frumos pe trecere si a 2 a oara astepta in dreptul trecerii.Am oprit,a vazut,a trecut foarte simplu in timp ce toate babele sar pe capote prin locuri nepermise si zic ca soferii is nebuni :) mi-s dragi de mor.

Share this post


Link to post

Pana si cainii respecta culoarea semaforului OARE oamenii de ce nu pot face asta ?

II las mereu sa treaca daca au prioritate si chiar daca nu au :D

Share this post


Link to post
Eu chiar nustu ce sa zic cu teoria asta ca,caini vad alb-negru ,in fine, s-a sculat un mare savant intr-o zi a zis asta si gata asa a ramas.

Sau savantu respectiv fu caine si stie el ? :P

 

Si eu vad tot mai des caini care trec pe trecere si ma amuz foarte tare .Chiar sunt mai destepti ca multe fiinte umane care se trag din cai cu hamal =))

 

Cainii vad color. Singura culoare pe care nu o vad este albastrul. Atat.

Share this post


Link to post

Eu le acord prioritate indiferent pe unde traverseaza.Chiar daca nu mai e polei...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...