Jump to content
Sign in to follow this  
Talanelu

Matiz 2

Recommended Posts

Salut, am cautat in tot forumul si nu am vazut nici o discutie despre matiz 2. Am inteles ca masina e la fel ca matiz 1 doar ca fata si spatele sunt diferite ( faruri , semnale , capota fata spate , spoiler , putin schimbat si in interior) . Puteti sa ma ajutati cu detalii????

Acum trebuie sa schimb ambreiajul si nu stiu daca e la fel ca cel de la matiz 1. O sa revin si cu poze.

Share this post


Link to post

Pai Matiz II din cate stiu eu nu s-au vandut la noi. Asa ca nu prea cred c-o sa gasesti nici piese pt el.

Share this post


Link to post

Daca are motorul de 800, atunci merg toate piesele de de la al nostru. Chiar si la motorul de 1000 se mai nimeresc unele piese cu motorul de 800. In rest, in afara de motor si tablaria fata spate orice merge de la Matizul romanesc.

Share this post


Link to post

La motorul de 1000 se potrivesc piesele de la spark-ul de 1l, ca doar e aceasi motor.

Share this post


Link to post

Matizul e de 800 si asa am inteles de la un vanzator de la un magazin daewoo ca se potrivesc toate piesele. matizul nu e de la noi are numere de spania nu l-am inmatriculat pana acum sa vad ce o sa fac cu taxa asta . Sincer nu cred ca o sa il mai tin mult o sa il vand la anul daca nu gasesc piese exterioare gen faruri capota spoiler etc. va multumesc.

Share this post


Link to post

Motorul de pe Matiz 2 este identic cu cel de Matiz 1 Euro 3 ( vehicul produs in Romania ) .

Deci , nu trebuie sa-ti faci griji de piese de motor ( inclusiv ambreiaj ) .

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...