Jump to content
Sign in to follow this  
johnny1000

Totul Despre Espero

Recommended Posts

Am deschis acest topic pentru a afla cat mai multe despre acest model de la Daewoo si anume Espero.

Stiu ca sunt 3 motorizari : 1.5 16v ,1.8 8v si 2.0 8v...

Siu ca unele au cutie 5+1 manuala ,altele automata de 4+1 nu? corectati-ma daca gresesc...

Versiuni : stiu de CD ,LUXUS.,GLX..puteti adauga daca mai sunt altele...

Stiu ca sunt Espero si cu airbag si abs...

La fiabilitate sta mai bine ca Cielo sau mai prost?

Norme de poluare : aici e mai greu...Al meu e din 97-X ...si nu stiu ce euro e ...mentionez ca e 1.8 ...

Deci ma puteti lamuri ce euro are ? Stiu ca merge cu benzina fara plumb...

 

Astept proprietari\cunoscatori sa-si exprime opinia.

Edited by johnny1000

Share this post


Link to post

Era un topic asemanator pe undeva. Oricum, ce stiu eu:

1.5 e noneuro, aici exista glx si gl parca, la noi am vazut doar glx cu dotarile pe care le stii probabil, full electric, oglinzi incalzite, A/C manual...etc. Unele au si ABS

1.8 euro2 din cate stiu eu aici este varianta CD cu aceleasi dotari ca 1.5 plus reglaj volan, majoritatea au si ABS. Unele au suport pahare sub climatizare.

2.0 nu s-a importat la noi deci informatii nu prea am. pe langa dotarile de mai sus cred ca e singura care are si Airbag, bord imitatie mahon.

 

Toate merg cu benzina fara plumb din cauza sondei lambda care exista si la noneuro si la euro2. De LUXUS n-am auzit.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Gresit. Exista Espero 1,8 noneuro care merge (si) cu benzina cu plumb.

Share this post


Link to post
Gresit. Exista Espero 1,8 noneuro care merge (si) cu benzina cu plumb.

 

Al meu e 1.8 noneuro si merge cu benzina fara plumb...Care zici tu ca merg cu benzina cu plumb ? Fi mai explicit sa inteleaga toata lumea.

Share this post


Link to post

Pai toate merg cu benzina fara plumb. Dintre astea unele merg si pe "cu". Dar unde ai mai vazut tu benzina cu plumb?

Share this post


Link to post

Eu mi-am busit o sonda lambda luandu-ma dupa fostul proprietar care baga numai cu plumb pe atunci. Nu cred ca e coincidenta totusi, plumbul ala dauneaza sondei. Cielo din 95 care are pot de CO in locul sondei merge si cu plumb.

 

Ps. A ta sigur nu era euro2 cand a fost noua?

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Mai exista in romania si un espero c20let  si doua  c20xe  :) )   !!  ...     era sa uit ... si un c20 let in constructie :)

Share this post


Link to post
Eu mi-am busit o sonda lambda luandu-ma dupa fostul proprietar care baga numai cu plumb pe atunci. Nu cred ca e coincidenta totusi, plumbul ala dauneaza sondei. Cielo din 95 care are pot de CO in locul sondei merge si cu plumb.

 

Ps. A ta sigur nu era euro2 cand a fost noua?

 

 

Sigur-sigur mergea cu benzina cu plumb si nu avea catalizator. Si nu vorbesc de asta a mea, vorbesc de aia a lui taica-miu.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...