Jump to content
Sign in to follow this  
Nicotine

Daewoo - Subiect De Bascalie In America

Recommended Posts

In Buzau de exemplu mi-ar fi rusine sa-mi iau Passat nou. De ce? Din cauza smecherilor in treining,adidasi si sapca care conduc Passaturi.

Nu mai ai loc de ei! Buzaul este orasul Passaturilor si al Seria 3 !

Cred ca daca ar vedea producatorii publicul tinta al masinilor lor le-ar scoate de pe piata  :D

 

Eu nu inteleg de ce sa nu-ti iei seria 3 sau Passat? De ce trebuie sa te pui la olalta cu ei doar din cauza ca ai aceeasi masina? sau ti-e frica de opinia publica? oricum daca i-mi iau passat dupa juma de an o sa se stie ba toate passaturile sunt conduse de inculti si de tigani, in afara de BZ xx XYZ. nu ca eu as fi prea cult @-)

Share this post


Link to post
E cunoscut ca americanii au ceva cu masinile asiatice si nu rateaza nici o ocazie sa se ia de ele.

Stiu ca dar reply la un messaj foarte vechi dar abia acum citesc si eu topicul asta :D . As vrea sa te contrazic. Americanii sunt morti dupa o marca asiatica, o marca chiar "de lux" si anume Lexus, care este divizia de lux a lu Toyota, este o marca apreciata la ei si nu tocmai ieftina.

Share this post


Link to post
eu cand ies cu prietenii la o bere vorbim de masini la modul: cilindri, cc, V, l Boxer, de ce cursa mai scurta, de ce alezajul?!? :scarpin: , daca pun turbo?  [-X   sare motorul, ba nu ca pun si de aia, ba eu i-mi fac masina de 1,4 si 1000000 HP,

 

Eu m-am intins cu discutiile astea cam pana la 23 de ani.Dupa aia observand ca numa' vorbesc si Toyota Supra nu mai apare odata m-am hotarat sa nu mai vorbesc pe subiectul asta ca n-ajung la nici o concluzie..

Ai 23 de ani? :)

Share this post


Link to post
Eu nu inteleg de ce sa nu-ti iei seria 3 sau Passat? De ce trebuie sa te pui la olalta cu ei doar din cauza ca ai aceeasi masina? sau ti-e frica de opinia publica? oricum daca i-mi iau passat dupa juma de an o sa se stie ba toate passaturile sunt conduse de inculti si de tigani, in afara de BZ xx XYZ. nu ca eu as fi prea cult @-)

 

A fost o gluma.Fii atent :

Buzau e orasul Passaturilor si al Seria 3.In conditiile in care unii n-au nici acu' apa curenta la bloc sau la casa, inca se kka in curte la wc , sau cumpara de la alimentara tacamuri si oase.

Pe langa aceasta categorie sunt unii cu treining si sapca si mai tuciurii la fata , care traiesc intr-un cartier renumit in Romania ( Simileasca) , unde au case de chirpici, acelasi wc in curte, multe fuste sau au case de 4 etaje, cu stegulete si turnulete multe( am vazut chiar si un buzdugan facut din tabla pe casa) si se plimba cu masinile susnumite.

In conditiile in care ei is morti de foame si traiesc cu calul si caruta in casa. :D

Ultima bomba remarcata in Buzau este un mercedes E Klasse decapotabil care-l conduce unul imbracat intr-un treining in care mie mi-ar fi rusine sa dorm..

Deasemenea avem de 2 ani si un Jaguar X Type care-l conduce alt specimen mic si gras si negru la fata.

Mai mult in clasa a treia aveam unu in clasa care era tigan si n-avea pantofi..venea in papuci la scoala.Acu conduce porsche Boxter

Bai asta-i situatia, a nu se intelege ca ma oftic.Pana la urma daca eram jmecher ma duceam si eu in Elvetia , dadeam in cap la babe si la mosi, le luam pensia si ma dadeam cu Passatu prin Buzau.

Insa vreau sa zic ca de multe ori in spatele masinii pe care o conduce, omul ala s-ar putea sa fie un lihnit de foame care n-are dupa ce bea apa.

Acu' daca tu te intalnesti la Sinaia cu ala cu jaguarul zici domle' uite un roman realizat :) ) Dar de fapt lui in ghioraie matele :D

Share this post


Link to post

1. Am 22 ani si sper sa-mi vad visul implinit, adica sigur o sa mi-l vad.

2. Eu daca as trai intr-o comunitate in care tigani traiesc numai in passaturi, in care se kka ca nu au veceu (WC), si care au muci intinsi pe geamuri ca nu au batiste sa se stearga la nas, nu m-as simtii prost in passatul meu care nu neaparat e curat luna, dar nici nu-mi intind mucii pe geamuri si nici nu ma kk in portbagaj, adica e o masina curata, sau macar igienica. Adica daca eu ma imbrac normal, si am o masina normala marca Passat, nu as avea nici o remuscare, ce si bunica-mea are casa de chirpic, dar este o casa respectabila, la doua case mai incolo este o casa de tigani tot de chirpic, si nu cred ca se compara curtea bunica-mii cu,#@! curtea tiganilor (scuzati cacofonia).

 

Bafta.

Share this post


Link to post
Buzau e orasul Passaturilor si al Seria 3.

buna gluma. si plina de modestie in acelasi timp.

buzaul asta e un fel de extrema ascunsa a Romaniei.

Share this post


Link to post

test driver, nu se scrie "cingo".

Se scrie si se citeste "ciunga" :D

Share this post


Link to post

Singura persoana care am auzit-o spunand "ciunga" a fost invatatoarea din clasele 1-4 :tongue: , eu pana la 4 ani i-am zis "singo", si oricum cel mai corect e guma de mestecat, dar prin 90-93 sa tot zis cingo, ciunga, ciuingam (aia mai cu engleza in ei) :D . Ce-as mai mesteca un turbo sa vad poza si acum la 22 de ani, dar nu mai sunt :redface: .

 

Bafta!!

Share this post


Link to post
buna gluma. si plina de modestie in acelasi timp.

buzaul asta e un fel de extrema ascunsa a Romaniei.

 

Stiu ca e greu de crezut dar daca ai sta in Buzau- Braila ai intelege de ce.

Ti se pare ca am avut cuvinte de lauda sau ce?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...